Ponedeljak, 27.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Šest takmičarskih predstava na 14. „Repasaž festu”

Šest takmičarskih predstava na 14. „Repasaž festu”
Из представе дубровачке Казалишне дружине (Фото С. Ћирић)

Ub – Četrnaesto izdanje „Repasaž festa”, tradicionalne međunarodne smotre amaterskih pozorišta sa prostora bivše Jugoslavije, festivalsku zavesu je podiglo prvog dana novembra u Domu kulture „Ub”. Ove godine publika će do 10. novembra imati priliku da vidi šest predstava nagrađenih na republičkim festivalima u Sloveniji, Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini, Makedoniji, Crnoj Gori i Srbiji. „Repasaž fest” se održava u čast dvojice velikana srpske pozorišne umetnosti koji su rođeni na Ubu – glumca Radomira Raše Plaovića, nekadašnjeg prvaka Narodnog pozorišta u Beogradu, i dramskog pisca Aleksandra Ace Popovića, jednog od najznačajnijih srpskih stvaralaca pozorišnih komada.

Festival je otvoren delom „Srpska drama” u produkciji „Trsteničkog pozorišta” i Dramskog ateljea „Vuk Karadžić” iz Grabovca. Te večeri, pre predstave, u prepunoj sali ubskog Doma kulture predsednik opštine Darko Glišić uručio je Plaketu „Raša Plaović” glumcu Miodragu Mikiju Krstoviću. On je inače ovogodišnji dobitnik Nagrade „Raša Plaović” koju dodeljuje Narodno pozorište iz Beograda za najbolje glumačko ostvarenje u sezoni. On je prigodnom besedom otvorio ovogodišnji „Repasaž fest”. 

U sredu je nastupila dubrovačka Kazališna družina „Kolarin” sa komadom „Mare Fjočica”. Sledećeg dana na programu je bio makedonski Amaterski teatar „Mirka Ginova” iz Demir Kapije, koji je odigrao predstavu „Nokite vo bel saten”. Subota, 5. novembar, bila je rezervisana za Centar za kulturu „Vojislav Bulatović Strunjo” iz Bijelog Polja i komad „Danilo”. Za večeras je planirano gostovanje mariborske „Pekarne Magdalenske mreže” sa predstavom „Slava Klavora – Spomenik”. Zavesu na takmičarski deo festivala spustiće sutra komad „Hanka” Pozorišta mladih Tuzle. Za četvrtak, 10. novembar, planirana je dodela festivalskih nagrada i tada će u čast pobednika glumci Ateljea 212 – Milica Mihajlović, Isidora Minić i Nebojša Ilić izvesti predstavu „Ruska smrt” u režiji Andree Ade Lazić.

Organizator „Repasaž festa” je Ustanova kulture „Kulturni centar Ub”, suorganizator ubsko Pozorište „Raša Plaović”, a pokrovitelj opština Ub.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.