SSP o devet godina prestoničke vlasti
Potpisivanje ugovora o „Beogradu na vodi”, noćno rušenje u Savamali, polaganje kamena temeljca za novi BAS 2018, koji još nije izgrađen, ili prodavanje karata za nepostojeći metro... Ove zamerke deo su retrospektive koju su sačinili predstavnici Stranke slobode i pravde povodom devetogodišnjice otkako je u novembru 2013. SNS uz pomoć SPS-a preuzeo Beograd. Predstavnici Gradskog odbora SSP-a juče su godinu po godinu, od tog novembra do danas, „premotali film” da bi podsetili na neke od projekata i poteza sadašnje vlasti koji su, kako su istakli, naneli štetu i probleme Beograđanima.
Ana Gođevac, potpredsednica Gradskog odbora SSP-a, podsetila je da je 2014. godine ovaj režim počeo da govori o metrou i da umesto da se danas vozimo prvom linijom metroa za koju su glasali i opozicija i vlast još 2011, mi danas imamo samo preduzeće čiji posao nije jasan.
– U 2014. ukinuti su i besplatni udžbenici za đake. U narednoj godini potpisan je verovatno najštetniji ugovor u istoriji Beograda, onaj za „Beograd na vodi”, kada je grad poklonio najvrednije zemljište. Ni danas ne znamo koliko je zaista investitor uložio u taj deo grada – kazala je Gođevčeva napomenuvši kao lošu zaostavštinu iz tog perioda „betonizaciju” Beograda za šta je kao primer navela Cvetni trg, lažne doktorate i aferu „24 stana”.
Kada je reč o 2016, Marko Dimić, predsednik Izvršnog odbora SSP-a Beograd, ukazao je da je u izbornoj noći aprila te godine suspendovan pravni poredak Srbije noćnim rušenjem u Savamali.
Mila Popović, predsednica Gradskog odbora SSP-a, osvrnula se na 2018. u kojoj je zakatančena Glavna železnička stanica, prevrtanje kocaka na Trgu republike…
– U narednoj godini prodat je PKB, u kome smo 2012. imali 8.000 krava, a danas oko 3.000, a svedoci smo nedavne nestašice mleka. Građani su bili zarobljeni zbog rekonstrukcije pretenciozno nazvana četiri bulevara, u suštini jedne ulice, koja je trajala više od 800 dana – naglasila je Popovićeva.
Osvrnuli su se u SSP-u i na pandemijsku 2020. koju su, kako su istakli, obeležile loše odluke koje su se ticale odnosa prema penzionerima.
– U isto vreme ljudi bliski SNS-u nesmetano su šetali gradom, pravili bakljade i vređali neistomišljenike. Ostao je upamćen i požar u Vinči koji nisu mogli da ugase 17 dana, a pamti se nabavka autobusa na gas, samo što nemamo gas, pa su ti autobusi i dalje parkirani na livadi – navela je Tijana Šerbula, potpredsednica Gradskog odbora SSP-a.
Kako je ukazala Popovićeva, devetogodišnja vlast započeta je sa Vesićem, a retrospektiva se završava sa Šapićem, čiju smenu je zatražio deo opozicije, uključujući SSP.
– Oni su isti novčić sa dva različita lica. Ni Vesić ni Šapić nisu dobre komšije. A kada niste dobar komšija, ne možete da vodite ni stambenu zajednicu, a kamoli grad. Šapić posebno, jer je uhvaćen u kršenju zakona. Krajnje rešenje su samo izbori na kojima će se dokazati da više Beograđana želi da ovim gradom upravljaju dobre komšije – zaključila je Popovićeva.
Подели ову вест


Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.