Zadrani bodrili reprezentaciju uz ustaške i ksenofobne pesme
U jednom zadarskom kafiću tokom prvog poluvremena polufinalne utakmice između Hrvatske i Argentine puštale su se ustaške pesme, javljaju zagrebačke „Novosti”.
Osim kontroverzne pesme Marka Perkovića Tompsona „Anica – kninska kraljica”, koja nije ustaška, ali je ksenofobna jer poziva na etničko čišćenje Srba u Hrvatskoj, u zadarskom kafiću zabeležen je video-zapis u kome se prisutni vesele uz pesmu „Zagrebačke frajle” koja slavi ustaštvo.
Vlasnik lokala Toni Šimićev izjavio da će nastaviti da pušta ustaške pesme u kafiću i da ga ne zanima to što nekome može smetati njihov sadržaj, prenosi zadarski lokalni mediji. Oni navode da mladima nisu smetale pesme i da su se oni veselili s vlasnikom, te da je u kafiću vladala dobra atmosfera, čak i ako su „vatreni” gubili od Argentine.
Na jednom od video-zapisa vidi se i hrvatska zastava s ustaškim grbom.
Zagrebačke „Novosti” upitale su policijskoj upravi u Zadru, a oni su im odgovorili da su započeli s istraživanjem događaja u cilju utvrđivanja relevantnih činjenica, okolnosti i identiteta osoba.
Za pesmu „Zagrebačke frajle” u jednom delu je iskorišten ritam i tekst hrvatske koračnice iz doba Austrougarske „Marširala, marširala, Jelačića vojska”, koja neodoljivo podseća na poznatu srpsku rodoljubivu pesmu „Marširala kralja Petra garda”.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


