Četvrtak, 16.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Medvedev: Moto Rusije u 2022. bio je „svoje ne ostavljamo na cedilu”

Medvedev: Moto Rusije u 2022. bio je „svoje ne ostavljamo na cedilu”
(Фото EPA-EFE/EKATERINA SHTUKINA/SPUTNIK/GOVERNMENT PRESS SERVICE/POOL)

MOSKVA – Zamenik predsednika ruskog Saveta bezbednosti Dmitrij Medvedev izjavio je danas da je moto Ruske Federacije za 2022. bio „svoje ne ostavljamo na cedilu”.

On je rekao da je Rusija „širom otvorila vrata svoje otadžbine za svu njenu braću i sestre”, prenosi Sputnjik.

Medvedev je istakao da je 2022. bila dramatična, ali je ujedno i predstavljala prekretnicu, jer Rusija „više nije mogla da gleda genocid koji je ukrjainski režim sprovodio”, javlja Tanjug.

„Za celu našu zemlju i svakog od nas godina je bila užasno teška i dramatična. Nismo mogli više da gledamo na to kako kijevski režim puca na građane Donbasa, gradi blokade i gaji mržnju prema Rusiji i svemu ruskom”, rekao je Medvedev.

On je dodao da če vlasti Rusije uvek štititi prava i slobode ruskih građana, kao i da je Rusija sada postala jača, „jer su svi Rusi sada zajedno”.

Medvedev je zaključio da će neprijatelji Rusije pokušavati da je „slome i potčine”, ali da niko u tome neće uspeti, kao i da će „ciljevi specijalne vojne operacije biti realizovani”.

Komentari3
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Vlad
Vraticemo Kosovo u sastav Srbije tako mi Boga!!!!!!
Luis
Nisu ni Kinezi zaboravili šta je njihovo.
Bane Kan
Bajden obezbedio 10 milijardi dolara za vojnu pomoc Tajvanu. Direktno gura prst u oko kinezima pa ce mu djavo biti kriv kad oni odreaguju. Prakticno ih tera da to urade sto pre, jer kad stigne silno oruzje bice sve teze. Ponavljaju ukrajinski scenario. Rusi su morali da preduhitre ulazak Ukrajine u Nato, ali im nista nije vredelo, imaju ceo Nato na grbaci.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.