Vučić: Zahvalni smo jer je delegacija SAD insistirala na sprovođenju sporazuma
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je zahvalan američkoj delegaciji koja je prilikom posete Prištini insistirala na sprovođenju dogovorenih sporazuma. On je novinarima nakon dodele nagrada za najbolju fotografiju rekao da je sa delegacijom SAD juče razgovarao i o takozvanom francusko-nemačkom predlogu.
„Ukazali smo na ono što smo odgovorili o tome u našem non pejperu, na to koje su nam crvene linije. Govorili smo i o ZSO. Očekujemo i zahvaljujemo se za to što je delegacija SAD insistirala na sprovođenju sporazuma, a 20. nas očekuje veliki sastanak sa (Miroslavom) Lajčakom. Videćemo kako to izgleda”, rekao je on, prenosi Tanjug.
Vučić je rekao da je sa delegacijom SAD, koju je predvodio Derek Šole, razgovarao o KiM, bilateralnim odnosima, približavanju strateškom dijalogu Srbije i SAD, regionu, kao i o situaciji u Ukrajini.
Molim građane da u ovim vremenima smutnje nastave da čuvaju i vole Srbiju
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas, na dodeli nagrada autorima fotografija sa konkursa „Naša najlepša Srbija” na izložbi njihovih radova, da su oni pokazali koliko vole svoju zemlju i zamolio sve građane da, kako je rekao, u ovim vremenima smutnje, svetskih sukoba i geopolitičkih problema, nastave da čuvaju i vole „našu Srbiju i guraju je napred”.
„Da pokušamo da sve uradimo da bismo imali još ovakvih fotografija, da imamo zadovoljnije ljude i mnogo više dece”, istakao je Vučić u Palati Srbija, gde su predstavljeni radovi.
Vučić je svima zahvalio i dodao da su izložene fotografije građani sami radili i kačili na društvene mreže, kao i da je poseban žiri o tome odlučivao.
„Svaka od njih slavi lepote naše Srbije i našu Srbiju, i u vreme kada u eri socijalnih mreža koje se neretko koriste za negativan odnos i kritiku svega, naša je obaveza da čuvamo zemlju, volimo i negujemo njene lepote”, istakao je Vučić, javlja Tanjug.
Predsednik je podsetio da je veliki Ivo Andrić rekao da je značaj lepote u raznolikosti vidova u kojima se ona javlja.
Primetio je da je najmanje fotografija stiglo sa istoka zemlje, a najviše iz zapadne i centralne Srbije i izrazio očekivanje da će biti više radova sa istoka i juga zemlje.
Često nismo svesni veličanstvene prirode u Srbiji i često mnogo lepše govorimo o predelimo u inostranstvu, iako nisu ni upola lepi kao u Srbiji, rekao je Vučić.
„Pokazali ste koliko volite i mesto iz kojeg dolazite i našu Srbiju, molim vas da to nastavite da radite”, poručio je Vučić i dodao da će autorka Dragana Macura, koja je fotografisala jezero Perućac i imala najviše lajkova, sa poklonjenim ajfonom moći da pravi još lepše fotografije.
Predsednik je čestitao građanima Novu godinu po julijanskom kalendaru.
„Živela naša jedina i najlepša Srbija”, poručio je Vučić.
Na izložbi je predstavljeno 29 autorskih fotografija objavljenih tokom trajanja konkursa, a pobednička fotografija koja je imala najviše lajkova na instagramu je autorke Dragane Macure, koja je fotografisala jezero Perućac. Njena slika imala je 6.488 lajkova na instagramu.
Konkurs „Naša najlepša Srbija” organizovan je u junu prošle godine sa ciljem da se na najbolji način promoviše lepota Srbije, a svake nedelje birana je najlepša autorska fotografija, koju su kandidati slali na mejl Predsedništva otvoren za tu namenu.
Kampanja protiv mene je izraz gole mržnje bez argumentacije
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da su sve kampanje protiv njega i njegove porodice u stvari izraz „gole mržnje bez argumentacije”.
On je novinarima u Palati Srbija povodom brojnih napisa u medijima o njegovom sinu Danilu, rekao da se na početku tih kampanja pitao o čemu se radi, a da sada razume to u potpunosti.
„Prvo su rekli da sam Staljin, pa Kim Džong Un koji drži govore i sprema se na ne znam šta. Onda je ustanovljeno da je sve to notorna laž. Onda su našli to što je Danilo otišao u Republiku Srpsku, onda su videli da je mnogo ljudi iz obezbeđenja išlo, pa sam morao da pokazujem papire koliko troši moja porodica koliko Tadićeva. Tada je Tadić rekao da obezbeđenje samo odlučuje koliko ljudi ide, a do tada je ćutao kao zaliven”, rekao je Vučić.
Kako je rekao, dok je sadašnja opozicija bila na vlasti nisu postojale pruge, putevi, ništa nije postojalo, a da sada postoje vozovie i pruge i da se grade.
„Kada pokažete da živite za rezultate vidite ogoljenu mržnju i ništa više. Ustanovili smo da nijedan protokol nije prekršen. Ne vidim o čemu je reč, kao i za Jovanjicu što se nisu izvinili zbog laganja oko Jovanjice. To pokazuje nemoć da se suoče sa činjenicama, već se samo ide na kriminalizaciju mene i moje porodice”, ocenio je Vučić, javlja Tanjug.
On je dodao i da su aluzije o tome da je njegovo nedavno slikanje sa psima uticalo na nekoga da pusti pse koji su na smrt izujedali novinara na Kosmaju je za humorističnu emisiju.
„Kažu stručnjaci da sam kriv, psi su izujedali Radosavljevića na njegovom placu. A ja sam kriv što sam se slikao sa mojim psima, jer je to navodno bio signal da neko pusti pse. Morate da naučite da živite sa takvim stvarima”, rekao je on.
Istakao je da narod ipak vidi ko šta radi, od mostova, puteva, pruga, Beograda na vodi...
„Uslikajte mali toranj na aerodromu i današnji kontrolni, vidite radove na Prokopu, pokažite kako danas funkcioniše naša avio kompanija. Vidite koliko je ovo promenjena zemlja i koliko je napredovala”, zaključio je Vučić.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


