Izložba studentske grafike
Izložba grafičkih listova studenata Fakulteta primenjenih umetnosti – drugi deo otvorena je u Galeriji Studentskog kulturnog centra.
„Predstavljeni grafički listovi nastali su u toku osnovnih akademskih studija na predmetu Grafika, u okviru modula Grafika i knjiga, i u toku master studija grafike na Fakultetu primenjenih umetnosti, Univerziteta umetnosti u Beogradu”, objasnila je profesorka Gordana Petrović u katalogu za ovu izložbu.
Prvi deo ove postavke ljubitelji grafike mogli su da vide u drugoj polovini decembra prošle godine takođe u SKC-u.
Radove je predstavilo pedesetak studenata, između ostalih, Jakša Lakićević, Irina Đorđević, Ana Petrović, Aleksandar Spasić, Anja Popović, Anka Arsenić, Verica Petrović, Danica Đorđević, Anja Dosković…
Izložbu, koja će biti otvorena do drugog februara, priredili su, osim Gordane Petrović, i profesorke Mirjana Tomašević i Gabrijela Bulatović, kao i viša umetnička saradnica Ivana Flegar.
„Studenti su spremni i voljni da prepoznaju kvalitet nastao u spontanim slučajnostima pri izvođenju i da ih primene u budućim grafičkim listovima. Kroz buduće eksperimente, istražujući neograničene mogućnosti kreiranja grafičke matrice, uz budnu podršku svojih profesora, oni dolaze do osobenih i prepoznatljivih likovno-grafičkih rezultata preko kojih izgrađuju svoje individualne likovne poetike”, dodala je profesorka Gordana Petrović.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


