Nedelja, 12.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Mirotić: Neću više igrati za Španiju

Mirotić: Neću više igrati za Španiju
(Фото EPA/SEBASTIEN NOGIER)

BARSELONA – Košarkaš Barselone Nikola Mirotić potvrdio je u intervjuu za Mudno Deportivo da više neće igrati za reprezentaciju Španije.

Nikola Mirotić je sa Španijom osvojio zlato na Evrobasketu 2015. godine i bronzu na Olimpijskim igrama u Riju 2016. godine.

„Do sada sam se mnogo fokusirao na to da dajem sve od sebe klubu u kojem sam. Onda leti imam mnogo ličnih stvari, porodicu, svoj biznis. A ja sam u godinama, pogotovo posle povrede, u kojima ne vidim sebe u reprezentaciji”, izjavio je 32-godišnji Mirotić, javlja Tanjug.

Dodaje da je odluku doneo još prošlog leta.

„Razgovarao sam sa Horheom Garbahosom pre nego što je Lorenco Braun doveden i on me je pitao da li ću se vratiti ili ne. Hteo je da potvrdi da se neću vratiti i zato su otišli za drugim igračem. Zahvalan sam na onome što su uradili za mene, na prilici da osvojim titulu na Evrobasketu i bronzanu medalju na Olimpijskim igrama”, zaključio je Mirotić.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.