Utorak, 28.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Savet bezbednosti UN osudio napad u Jerusalimu u kome je poginulo sedam osoba

Savet bezbednosti UN osudio napad u Jerusalimu u kome je poginulo sedam osoba
Израелске граничне полиције обезбеђују место пуцњаве (AP Photo/Mahmoud Illean)

Svih 15 država članica Saveta bezbednosti UN je na vanrednoj sednici osudilo teroristički napad u istočnom Jerusalimu u kome je u petak poginulo sedam osoba, a troje teško ranjeno, izjavilo je dvoje diplomata UN za Tajms of Izrael.

Palestinci nakon pucnjave u Jerusalimu
Palestinci slave nakon pucnjave u blizini sinagoge u Jerusalimu, u petak, 27. januara 2023. Koja je usledila zbog racije izraelske vojske dan ranije kada je poginulo devet Palestinaca,Palestinski naoružani napadač je u petak uveče otvorio vatru ispred sinagoge u istočnom Jerusalimu, ubivši sedam ljudi, uključujući 70-godišnju ženu, i ranivši još trojicu pre nego što ga je policija pucala i ubila, rekli su zvaničnici. Bio je to najsmrtonosniji napad na Izraelce poslednjih godina i povećao je verovatnoću daljeg krvoprolića.(Foto Beta AP/Fatima Shbair)

Sednica UN je bila održana iza zatvorenih vrata, a predstavnici Izraela i Palestine nisu bili pozvani, navodi Tanjug.

Sednica je bila sazvana dan ranije zbog racije izraelske vojske u izbegličkom kampu Dženin na Zapadnoj obali 26. januara, kada je poginulo devet Palestinaca, prenosi Si-En-En.

Zasedanje Saveta bezbednosti UN su tražili Ujedinjeni Arapski Emirati, Kina i Francuska zbog rastuće napetosti između Izraela i Palestinaca, ali ne postoji konsenzus o tome kako rešiti ovu najnoviju eskalaciju nasilja, prenosi Tajms of Izrael.

Predstavnik SAD je na sednici rekao da Palestinci ne treba da preduzimaju „unilateralne mere” u UN, a ruski predstavnik je izjavio da bi Moskva podržala takvu palestinsku inicijativu.

Spasilačka služba nakon pucnjave u blizini sinagoge u Jerusalimu, petak, 27. januar 2023. (AP Photo/Mahmoud Illean)

U međuvremenu je portparol UN Stefan Dižarik saopštio da je generalni sekretar UN Antonio Gutereš „duboko zabrinut” trenutnom eskalacijom nasilja u Izraelu i na okupiranoj palestinskoj teritoriji i pozvao na „najveću uzdržanost”.

Gutereš je oštro osudio napad u sinagogi na periferiji Jerusalima, prenosi Rojters.

Komentari3
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Deus
Interesantno je da Jevreji svakodnevno ubijaju Palestince, ali to nikada ne nailazi na osudu i naslovne strane
dusan1
U Jevrejskim rukama su i nož i kolač ( i pravda i medijsko propagandna sretstva ) pa dele svakom po svome !
Sremica
Ekspresna osuda.Bravo!A za nase na KIM nista!???

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.