Nedelja, 07.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Priština zabranila prodaju jestivog ulja iz centralne Srbije

Priština zabranila prodaju jestivog ulja iz centralne Srbije
(Фото EPA/Gustavo Cuevas)

PRIŠTINA– Vlasti privremenih prištinskih institucija odlučile su da zabrane prodaju i povuku sa tržišta jestivo ulje iz centralne Srbije, jer ono, kako je navedeno, ne ispunjava kriterijume za prosečnu količinu proizvoda u ambalaži koja je propisana.

Ministarstvo industrije privremenih prištinskih institucija je saopštilo da je tržišna inspekcija odlučila da obustavi prodaju jestivog ulja iz centralne Srbije i povuče ga sa tržišta, piše Koha.

Kako se tvrdi, Agencija za metrologiju je utvrdila da jestivo ulje proizvedeno u centralnoj Srbiji ne ispunjava kriterijume prosečne količine i zbog toga je tržišna inspekcija preduzela mere u skladu sa važećom zakonskom regulativom, a uvozniku tog ulja je zabranjeno da ga prodaje i naloženo je povlačenje tog proizvoda sa tržišta u roku od 15 dana.

Iako je Priština više puta pozivala na bojkot robe iz centralne Srbije, podaci privremenih institucija pokazuju da tzv. Kosovo uveze najviše robe upravo iz centralne Srbije, prenosi Tanjug.

Komentari5
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

geras
odlična vest za srbiju. po zakonu ponude i potražnje sada bi ulje moralo da pojeftini.
db
Svašta. Kakve veze imaju ZSO i jestivo ulje ? Kad bude formirana ZSO biće i puna flaša. Dotlr nek prave svoje od svog suncokreta u svojim uljarama.
Дејан Р.Тошић
Свињска маст је здравија,паметни људи.
Иван Грозни
Ако је ово истина онда исто треба урадити и код нас. Ако није, онда водимо 8-0.
Slavko Mirkovic
A gde je to "i kod nas"? I Kosmet je kod nas!

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.