Petak, 26.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Vučić: Građani ne treba da brinu, uvek ću čuvati Srbiju

Vučić: Građani ne treba da brinu, uvek ću čuvati Srbiju

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, povodom protesta ispred Predsedništva, izjavio je večeras da je glavna poruka građanima da ne brinu i da će država obezbediti mir i stabilnost.

„Poruka građanima Srbije je da ne brinu i da će država obezbediti mir, stabilnost i sigurnost za sve njih”, rekao je Vučić u vanrednom obraćanju javnosti.

Predsednik Srbije je za televiziju Pink kazao da postoje oni koji su umislili da nasiljem mogu nešto da urade i naveo da kod nas postoje duboke emocije prema ruskom narodu i da mu nije potreban niko iz Vagnera da ga tapše po ramenu i govore šta može da radi.

„Dovoljno je da verujem šta je pravda i istina i najbolje za Srbiju, u tome je razlika između nas. Ti ljudi su pozivali na najteže nasilje, znači protiv najvišeg državnog rukovodstva i kažu da su spremni na mnogi više od nereda. Koga biste da ubijete i po čijem nalogu i da li mislite da je to moguće u jednoj uređenoj državi – mislite da neće naići na odgovor”, upitao je Vučić, prenosi Tanjug.

On je rekao da je na nedavnoj skupštinskoj sednici nasilje bilo jedini argument. „Kada su poraženi pristojnom argumentacijom, prešlo se na nasilje. Kada su videli da ni to nije prošlo, prešli su na ulično nasilje. Gde si se sakrio Vučiću, komunisto pobegao si u Kragujevac, to su rekli. Nisam znao da je Kragujevac komunistički, mislio sam da je radnički grad”, rekao je Vučić.

Prema njegovim rečima, razlika između onih koji su pristupali nasilju i onih koji ne, rekao je da su krili zašto ulaze u nasilje, a da „ovi otvoreno pozivaju na to”.

„Danas niko nije izmislio onaj karabin. Mladić koji je uhvaćen sa tim je javno rekao prilikom ispitivanja da je krenuo u Beograd. Ljudi treba da razmisle kakva je zemlja u kojoj želimo da živimo”, rekao je on.

Ekstremne grupe podržane od strane četiri stranke

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras u vanrednom obraćanju, povodom protesta ispred zgrade Predsedništva, da su u pitanju ekstremne grupe koje su podržale četiri parlamentarne stranke i da su umislili da nasiljem nešto mogu da postignu, kao i da je reč o antisrpskim organizacijama jer rade protiv Srbije i svog naroda.

„Ne bi ovo zasluživalo nikakvu posebnu pažnju, ali nisu ovo nikakave neformalne ektremističke grupe, jer su podražne od najmanje četiri palametarne političke stranke, i njihovi predstavnici i predsednici su bili na ovom skupu, da se niko ne pravi naivan. Nisu se našli oni slučajno i znali su šta rade, sve je bilo planiran, kao što nije bilo planirano neko kratko vreme”, rekao je Vučić, javlja Tanjug.

Istakao je da je danas u Kragujevcu i Beogradu više puta naglasio da je avanturizam moguć samo kada stvarate državu, ali kada je imate, država ne trpi avanturizam.

„Država ne može da izdrži neodgovorno neozbiljno i antidržavno ponašanje. I zato je važno da u rukvodstvu države postoje ljudi koji razumeju šta je država. Neki su umislili da nasiljem mogu nešto da urade”, rekao je Vučić.

„Ne znam da li su proruski jer su građani Srbije, znam da su antisrpski jer sve što rade, rade protiv Srbije i svog naroda. Da biste bili neko drugi, valjda prvo treba da volite svoj narod, a ne da se dičite nekim drugim. a da radite protiv svog naroda”, istakao je Vučić.

Svi će odgovarati u skladu sa zakonom

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da će nadležni organi preduzeti sve mere povodom večerašnjeg skupa ekstremista u centru Beograda te da će svi oni koji su pretili ubistvima odgovarati u skladu sa zakonima Republike Srbije. „Svi oni koji su pretili ubistvima, batinjanjem ljudi, neredima i ostalo, u skladu sa zakonima Republike Srbije, a ne nekih drugih država, odgovaraće pred nadležnim organima i to je važna poruka za građane Srbije”, kazao je Vučić na TV Pink, javlja Tanjug.

Govoreći o večerašnjem vanrednom sastanku sa ljudima iz službi bezbednosti, Vučić je kazao da su analizirali stanje javnog reda i mira.

„Situacija je pod kontrolom nadležnih državnih organa i ljudi treba da budu spokojni, mirni, imaju svoju državu koja će da brine o tome i neće dozvoliti bilo kojim nasilnicima, bilo kojim ekstremistima, uz ma kakvu političku i bilo koju zaštitu spolja, bilo sa koje strane – zapada ili istoka, da ugrožavaju integritet i ustavni poredak Srbije”, naglasio je predsednik.

Nemamo decu za bacanje

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić istakao je večeras da će njegova politika kao predsednika Srbije biti da čuva Srbiju, štiti je, brani je od bilo kakvih igrarija neodgovornih ljudi.

Vučić je na TV Pink, nakon večeranjeg skupa desnih ekstremista, kazao da će čuvati Srbiju od avanturizma.

„Moja politika kao predsednika biće da imamo državu za našu decu, a decu na bacanje nemamo i to ćemo da uradimo”, kazao je, javlja Tanjug.

Predsednik je podsetio da je u više navrata govorio da nam sledi teško vreme, da će svi da svoja koplja lome preko leđa države Srbije i to iz razloga što je u toku veliki svetski sukob.

„Naše je da sačuvamo mir i da razmišljamo o onome što je pred nama – da branimo budućnost za našu decu. Mnogo smo dece izgubili u prethodnim godinama, ako hoćete čitavom veku i više, nemamo više dece za gubljenje”, kazao je.

Ističe da neće da naseda na njihove provokacije, da bi oni koji su učinili sve najgore za naš narod na Kosovu i Metohiji govorili kako sadašnja vlast radi nešto protiv našeg naroda na KiM i protiv integriteta Srbije.

„Ne, radimo sve da odbranimo integritet i suverenitet Srbije gde god je to moguće, da sačuvamo KiM u sastavu Srbije, ali to ne vredi da objašnjavate onima koji misle da je pravi trenutak da i Srbija postane deo ratne zone, da i Srbija bude meta za potkusurivanje u rukama velikih sila”, naglasio je predsednik.   

Država će na nasilje reagovati brzo, efikasno, odgovorno

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je večeras da je država spremna da se odupre nasilju i da će reagovati brzo, efikasno, ozbiljno i odgovorno.

„Oni koji misle da mogu da sruše Srbiju neistinama i lažima, da sruše ozbiljnu državu pretnjama sa nekoliko pušaka i svojim vezama u nekoj stranoj zemlji, podrškom u novcu od stranaca, misleći da je to veliki patrotizam – ti da pobede Srbiju ne mogu”, rekao je Vučić za TV Pink odgovarajući na pitanje da li je država spremna da se odupre nasilju, a povodom protesta večeras kod Predsedništva i najava pojedinih učesnika da će protesti u narednom periodu biti još ekstremniji.

Vučić je rekao da je pred Srbijom težak period i da u petak ili subotu ide u Minhen na bezbednosnu konferenciju, gde će razgovarati sa najvišim svetskim državnicima i da mora da razgovara, da samo Aljbin Kurti ne bi govorio šta mu je volja, javlja Tanjug.

Predsednik Srbije je kazao da se posle toga očekuju dobre vesti i mnogo fabrika koje će se otvarati, a što će omogućiti veće plate i penzije.

„Niko neće da zaustavi Srbiju u napretku”, poručio je Vučić i dodao da je izbore uvek spreman i da može da se proverava narodna volja, ali da Srbija neće da služi nikome.

Kaže i da će državno rukovodstvo čuvati svoju politiku, jer rezervnu otadžbinu nemamo.

Vučić je rekao i da je sit onih koji objašnjavaju koji je pravi put za Srbiju, ovaj ili onaj.

„Samo put Srbije je pravi put, jedina zemlja koju imamo i koju nećemo dati nikome od ekstremista”, istakao je Vučić.

Komentari27
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Зоран Чачак (пишимо ћирилицом)
"Вучић: Грађани не треба да брину, увек ћу чувати Србију" Немо', побратиме, да нас више браниш, к'о Бога те молим!
Nema potrebe, hvala
Gradjane stiti Ustav. Pridrzavajte se samo njega.
Dacha
Ovo sa obracanjem predsednika gradjanima kao da smo mi debili treba da prestane. Moj savet je da prestanete sa tom retorikom jer je ovo XXI vek i da to i klinci od 5 godina primecuju da je smesno. Nema potrebe za tako nesto.
Саша
И народ жели да чува Србију, ни председник не треба да брине.
Ana
Predsednik sam rece da se u novom sporazumu trazi da mi ne sprecavmo clanstvo tzv Kosovau medjunarodne organizacije sto je fakticki indirektno krsenje ustava. Cemu silno ubedjivanje naroda ako je sve kako treba? Niko nema pravo da misli da on cini vise za Kosovo od drugih a sa druge strane prica kako se novi sporazum mora privately.... pa ajde prihvatite ga, ili ste resili da nas prvo ubedite da mirno prihvatimo sve to?

PRIKAŽI JOŠ

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.