Sreda, 24.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Vučić poručio iz Minhena: Imali smo dobre sastanke, epohalnih novosti ne može biti

Vučić poručio iz Minhena: Imali smo dobre sastanke, epohalnih novosti ne može biti
(Фото Бета/Милан Обрадовић)

MINHEN – Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras da je u Minhenu, gde učestvuje na 59. Minhenskoj bezbednosnoj konferenciji imao dosta bilateralnih sastanaka i da su oni bili precizni i jasni.

On je za televiziju Pink rekao da je imao važne razgovore sa predstavnicima Grčke, Nemačke, Francuske, EU, SAD, Velike Britanije.

„Razgovarali smo o dijalogu sa Prištinom, našim političkim i ekonomskim odnosima. Mislim da smo dobro zastupali interese Srbije i ljudi moraju da znaju da epohalnih novosti nije i ne može da bude. Došli smo ovde i mogli smo precizno i racionalno da objasnimo našu poziciju, mada je to u eri društvenih mreža teško. Naišli smo na poštovanje SAD, Francuske, Nemačke, Grčke, Velike Britanije”, rekao je Vučić, javlja Tanjug.

Prema njegovim rečima, sutra će nastaviti da razgovara o dijalogu.

„Borelj je bio tu prisutan, razgovarali smo i o neophodnosti formiranja ZSO, šta ćemo da razgovaramo u okviru pregovaračkog plana, oni su sami rekli da znaju koje su linije koje Srbija ne može da prekorači. Bili smo precizni i jasni i bolje je da sastanci traju i pola sata, a ne satima”, rekao je on.

Razgovaramo o odlasku u Brisel na dijalog o KiM

MINHEN – Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras u Minhenu da se sada razgovara o odlasku u Brisel na dijalog o KiM 27. ili 28. februara.

Na pitanje novinara da prokomentariše informaciju koja se danas pojavila da će možda ići u Brisel 27. februara, Vučić je rekao da je on ranije izjavio da ne vidi, posebno pre minhenskih sastanaka, smisao da ide u Brisel i da je ranije bilo reči o datumima za njegov odlazak u Brisel, 19. februara, 21. i 23. februara. Sada razgovaramo da to bude 27. ili 28. februara, dodao je Vučić.

„Razmišljao sam o dolasku u Minhen, dobro je da smo došli, jer zamislite da nismo ovde, zamislite kakve bismo prilike otvorili nekima drugima za iznošenje neistina o našoj zemlji. Ovako smo se pokazali kao pouzdan partner, kao neko ko je racionalan i razuman i razložan i kao neko ko se poštuje. Pokazali smo da na Srbiju može da se računa kada se sa njom razgovara”, rekao je Vučić, prenosi Tanjug.

Istakao je da ljudi u Srbiji treba da razumeju da on nije Deda Mraz koji treba ljudima da donosi lepe vesti u kuću, već da im omogući da imaju najnižu stopu nezaposlenosti, ali i da sačuvaju mir i nacionalne interese. To je težak posao, dodao je predsednik Vučić.

U Briselu o ZSO

MINHEN – Na pitanje o čemu će se pričati u Briselu, predsednik Srbije Aleksandar Vučić kaže:

„Idem da govorim baš o ZSO, ovo ovde danas, kao i svaki put, jasno postavljeno. Ne možete da potpišite nešto pre 10 godina a da neko potom kaže da Vučić hoće šoljicu kafe, ali bez šoljice”...

Poručio je da oni koji su nešto potpisali moraju to i da ispune.

„Ispunite ono što ste potpisali. Onda idemo na ono što sledi dalje. Zna se šta je to što morate da uradite”, poručio je Vučić, javlja Tanjug.

Istakao je da ljudi u Srbiji moraju da znaju da je najvažnije da sačuvamo mir u zemlji i svoje nacionalne interese, ali i da imamo rast i najnižu stopu nezaposlenosti.

Primetio je da su još jednom praznici povezani sa vikendom i da je puno naših građana bilo na planinama ili u inostranstvu, što ga, kaže, čini srećnim.

Srećan je, ističe, jer nam je to omogućio mir, rast i direktne investicije.

„Očekujem da nam prihodi u februaru budu drastično veći od očekivanog, posebno naplata domaćeg PDV, da nam raste i uvozni, jer to znači da ekonomija dobro radi”, kazao je Vučić i istakao da se život sastoji od teškog i napornog rada koji jedino može da doprinese boljem abijentu za investitore, javlja Tanjug.

„Na tome ćemo nastaviti da radimo”, istakao je predsednik.

Na pitanje o godišnjici od jednostrano proglašene nezavisnosti Kosova i ponašanja tadašnje opozicije, Vučić je konstatovao da, kako je kazao, „imao navalu junačenja u Srbiji i to od onih koji su uvek bili sve, sem junaci”.

Ne želeći da pominje njihova imena koji su, kaže, učestvovali u donošenju najgorih odluka po KiM i Srbiju i koji su podigli nezaposlenost u zemlji, predsednik je kazao da je tadašnja stopa nezaposlenonsti bila na nivou Prištine danas – 26 odsto.

Zabrinutost opozicije je da Srbija ne prizna tzv. Kosovo, kaže predsednik i ističe da već 11 godinu sluša da će da potpiše kosovsku nezavisnost i da ih pusti u UN.

„Nisu oni zabrinuti za to već što se to ne događa. Zabrinuti što vide da Srbija ide napred sa investicijama i razvojem, što čuva samostalnu nezavisnu poziciju. Nisu oni zabrinuti za Srbiju nego za sebe i svoje stolice, ali to moraju od građana Srbije da dobiju, a ne puškama”, rekao je Vučić.

On je dodao da građani to vide i razumeju i znaju ko se bori i ko je u ringu, i ko nikada ne beži.

Na pitanje o navodima Ponoša da se Vučić slaže sa „amputacijom” Kosova i da zato priča o zlatu i specijalcima da bi skrenuo pažnju, predsednik je odgvorio da u njegovo vreme specijalci nisu ni čizme imali, a da ne govori o platama koje su sada tri puta veće nego tada.

Podsetio je i na priče da će 3. aprila da uvede sankcije Rusiji, a kako je dodao, još ih nije uveo, a sada je februar.

„Toliko o istini”, rekao je Vučić i dodao da su oni to svojom nesposobnošću dokazali.

Ne mislim ništa loše o Narodnoj stranci

MINHEN – Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras da o Narodnoj stranci Vuka Jeremića ne misli ništa loše, sem da su nesposobni i neodgovorni.

On je to rekao komentarišući saopštenje te stranke da su bili na protestu desničarskih organizacija, organizovanom pre dve večeri ispred Predsedništva, ali da nisu ekstremisti.

„Ne mislim ja da su oni ekstremisti, ne mislim ništa loše. Za njih je onaj izraz nepodnošljiva lakoća neodgovornosti, koja znači da sebi opraštaš sve”, rekao je Vučić, javlja Tanjug.

Kako je rekao, oni nemaju rezultate u nacionalnom smislu.

„Pogledajte kako Srbija danas izgleda, kako rastu plate, šta smo imali tada osim što su oni bili bogati i bahati”, rekao je Vučić, koji danas učestvuje u 59. Minhenskoj bezbednosnoj konferenciji.

Licemerju nikad kraja

MINHEN – Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras u Minhenu, na pitanje novinara da prokomentariše izjavu Slobodana Samardžića – da ide putem koji vodi u zlodela, a to su priznanje i kapitulacija, da mu je dosta tih, kako je rekao, „pametnjakovića” koji su bili na vlasti kada je Kosovo proglasilo nezavisnost.

„Šta vi mislite da bi trebalo da odgovorim takvim ljudima, on je poznat po tome što je upravljajući budžetom za KiM, pljačkao taj budžet i što smo u vreme kada je bio na vlasti imali i 17. mart i pregovore započete u Beču. Poznat po tome što je proglašena nezavisnost Kosova u njegovo vreme, pa je 'jedan bio van zemlje, a drugi pisao saopštenja', a on sedeo na klupici za kažnjenike u ćošku i sebe kaznio da govori bilo šta, pa je ćutao kao zaliven”, kazao je Vučić, javlja Tanjug.

Istakao je da se svih tih pametnjakovića naslušao i nagledao, istovremeno dok su ti isti sve svoje slali po EU da lepo žive i da uživaju.

„A nama solili pamet kako treba da se odričemo i evropskog puta i svega drugog. Licemerju nikada kraja, ali to je život, na to moraju ljudi da se naviknu i pobednici svojim putem treba da idu pravo. Da se ne osvrću na svako kuče koje zalaje u selu, jer tako iz sela nikada neće izaći, nego pravo na auto-put i do cilja, a to je napredna, uspešna, prosperitetna i bogata Srbija”, poručio je Vučić.

Komentari3
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Дипломирани политиколог
Охо, амбасадор Боцан-Харченко тражо Дачићу пре пар недеља да Србија не учествује на форумима на којима Русија није позвана, мислећи првествено на ову конференцију, и ми га нисмо послушали. О хвала Богу па смо изгледа почели да размишљамо шта је битно за нас а не за Русију, као и да нам је држава Србија а не Русија! Само напред!
Боро
Па шта је ту онда добро по нас, ако је све по старом?!
"отписани"
"По нас" . По њих политичаре и сараднике. "За нашу децу" За њихову децу, децу политичара, а ви се брините за своју децу. Свако се брине за своју сопствену децу. Политичари све правилно кажу , само ми погрешно разумемо, ми увек трпамо себе у исто друштво са политичарима.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.