Kakva nas budućnost čeka
Nedavno je svetska javnost obaveštena da je u Italiji posle 30 godina potrage uhapšen jedan od najvećih šefova mafije. Bilo je toga i ranije, ali je ovog puta interesantna bila reakcija italijanske javnosti, tačnije omladine. A oni su se beskrajno radovali, igrali i pevali. Znaju oni dobro šta je mafija, kakvo je to zlo i kakve razorne posledice ima.
Istovremeno, u našoj Srbiji, u kojoj je, izgleda, mnogo toga mimo ostalog sveta, ljudi kao da to još ne shvataju, pa se kriminalcima s višegodišnjim zatvorskim „stažom” i osuđenim ubicama daje da budu TV voditelji, pa i učesnici u rijaliti programima. Da ne pominjem tabloide, koji im daju dodatni medijski prostor. Na ovaj način od njih se prave heroji, a svi se onda, kao, čude otkud toliko nasilja, narkomanije i alkoholizma među mladima. Pa videli su od svojih uzora. Gotovo da mogu da čitam misli nekog adolescenta koji „planira” svoju budućnost: „Škola je smor, opelješiću i ja nešto pa ću da budem rijaliti zvezda i zaradiću mnogo para...”
Ako se u Srbiji ovako nastavi, čeka nas crna i naopaka budućnost.
B. Marić,
Beograd
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


