Vučić: Neće biti kapitulacije ni predaje Srbije
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras da za građane ima pet poruka, a da je najvažnija da neće biti kapitulacije niti predaje Srbije.
On je za TV Hepi kao prvu, izdvojio da ljudi moraju da razumeju trenutak u kojem se nalazimo i koji je za Srbiju najteži jer nema ni 10 metara prolaza a da NATO nije oko nas.
Kao drugu poruku, on je naglasio da kada besni rat u Ukrajini niko ne razume posebne okolnosti i prilike i ono što se dešavalo 1999. godine, niti našu priču o teritorijalnom integritetu i suverenitetu.
Vučić je rekao da je treće, to što se pravimo da se ništa nije desilo i da je za nas sve isto, iako se mnogo toga teškog desilo.
On je kao četvrtu bitnu informaciju izdvojio to što niko iz državnog rukovodstva nije pisao bilo kakav plan ili predlog.
„Pisali su ga zapadni moćnici iz Nemačke i Francuske, to su oni kojima je neko iz UN vratio mogućnost da donose odluke u vezi Beograda i Prištine”, rekao je Vučić.
Prema njegovim rečima peto je to što su građani zabrinuti i slušaju svašta.
„Moraju da budu zabrinuti, ali da znaju da mi ne pada na pamet da potpiusujem kapitulaciju Srbije. Ni da mi govore šta je plan, jer to znam bolje, znam svaki detalj, sitnicu. Ja sam plan doneo u Skupštinu i objasnio koliko je loše, ali moramo da ostanemo u pregovorima. Neće biti kapitulacije ni predaje, nedvosmisleno sam im stavio do znanja da se Srbija neće saglasiti sa ulaskom KiM u UN. Ispunite obavezu ZSO, a ja kažem da Albanci to neće”, rekao je on.
Dodao je da je spreman na razne kompromise, ali da Albanci neće ništa učiniti.
„Srbija je spremna, fer, ponaša se kao ozbiljan činilac”, rekao je Vučić.
On je dodao i šestu „tačku”, a to je ponašanje opozicije, jer kako kaže „pametnjakovići govore da merim parama našu svetu zemlju”.
Istakao je da je to krajnja neodgovornost jer su ćutali kada su palili naše svetinje i proglašavali nezavisnost.
„Nisu oni zabrinuti, već deo naroda koji vidi u kakvoj smo teškoj situaciji. Zna narod da ću da štitim srpske interese, ne brinem za sebe već za budućnost. Znate zašto su ovi koji viču zabrinuti, jer ništa nisam potpisao u Briselu. Tada im je sve propalo. Tada su postali naglo zabrinuti jer nemaju šta drugo da ponude građanima Srbije. Šta da im ponude i ko, Ponoš, Obradović, Jeremić? Jel' to šala. Narod bi crkavao od gladi. Trebalo im je manje od tri dana da unište državu”, rekao je Vučić.
Prema njegovim rečima samo „takvi neodgovorni tipovi” se nadaju da će neko neki loš potez da učini.
„Radovali bi se tome a ne pobedi Srbije. Mada u ovim uslovima nema pobede, već je važno da sačuvamo Srbiju. Ne moraju da brinu, ništa epohalno se neće desiti ali moramo racionalno da pristupimo pomirenju sa Albancima, ali nisam optimista jer znam ko je na suprotnoj strani. Kurti svoj spas vidi u napadima na Srbe i provokacijama”, rekao je Vučić.
Vučić: Nikad neću pokleknuti ni pred stranim, ni pred domaćim pritiscima
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić zahvalio je građanima na podršci i poručio da će se boriti za Srbiju i da nikada neće da poklekne ni pod stranim ni pred domaćim pritiscima.
"Čuvaću Srbiju, setite SE šta sam rekao šta SE sve neće desiti tokom mog mandata, a šta će biti posle, da bi se videlo ko je branio Srbiju, a ko je nikada nije želeo", rekao je Vučić gostujući na Hepi tv..
Poručio je da treba svi da radimo zajedno i da se borimo da očuvamo svoju Srbiju.
"Ništa se tragično neće dogoditi", rekao je predsednik, a na opasku da li će preživeti ovaj mart, Vučić kaže:
"Srbija će preživeti svaki mart, ali je važno da sačuvamo perspektivu, da odbranimo budućost i da nastavimo da napredujemo najbrže, to je naša karta za budućnost. Sve drugo su karte koje uništavaju ovu zemlju... Mi više nemamo pravo da je vratimo u prošlost, kao što smo to mnnogo puta učinili baš u prošlosti".
Političkim protivnicima je poručio da se ne postavlja pitanje šta će neko da kaže da će da uradi, već, kako je kazao, želim da vidim šta si uradio i te 2004. i 2008...
Ljudi uvek nađu onog koga će da okrive i to je, kaže, uredu, ali ističe da ti isti treba znaju da "oni tamo ne sude Vučiću nego Srbiji".
Predsednik je ispričao i da svakog dana dobija poruke u kojima ga izveštavaju o tome šta o njemu govore njegovi protivnici, preneo je Tanjug.
Sada je, kaže, odlučio da promeni taktiku i da onima koji mu šalju te poruke odgovori da to više ne rade, već da onima koji o njemu pričaju ti koji mu šalju poruke žestoko odgovore i da se izbore za istinu. Veruje da mu posle toga više neće slati takve poruke.
Na konstataciju da neki često govore da je Vučić, iako ima najveću podršku, najusamljeniji čovek u Srbiji, predsednik kaže da što se toga tiče, nikada nije usamljen.
"Ma koliko bili neki glasni, ma koliko se trudili da viču, da ne znam koliko teške reči izgovaraju, ja uvek u svakom trenutku znam da je većinska i pristojna Srbija na našoj strani. Da to ne znam ne bih ni dana radio ovaj posao, nisam ja Pajtić...", kazao je Vuči
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


