Nedelja, 07.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Nastavak suđenja Belivuku i Miljkoviću

Nastavak suđenja Belivuku i Miljkoviću
Специјални суд (Фото А. Васиљевић)

U Specijalnom sudu u Beogradu danas treba da se nastavi suđenje organizovanoj kriminalnoj grupi Veljka Belivuka i Marka Miljkovića, čiji pripadnici se potvrđenom optužnicom terete za sedam ubistava, nošenje i držanje oružja, trgovinu drogom, otmicu i silovanje.

Optuženi Miljković bi trebalo da nastavi sa ispitivanjem okrivljenog-saradnika Bojana Hrvatina, koje je započeo na jučerašnjem suđenju.

Hrvatin je juče završio svoj iskaz, posle čega su mu sudija, tužioci i punomoćnici oštećenih postavljali pitanja.

Tokom svog iskaza Hrvatin je pričao o krivičnim delima iz optužnice ali je pomenuo ubistva koja nisu obuhvaćena optužnicom, kao što su dvostruka ubistva na Krfu Alana Kožara i Damira Hadžića i u Atini Stevana Stamatovića i Igora Dedovića.

Pre Hrvatina, okrivljeni-saradnik Srđan Lalić ispričao je šta mu je poznato o zločinima koje su počinili pripadnici Belivukove grupe. Lalić se nagodio sa tužilaštvom da za kaznu od 18 godina ispriča svoja saznanja o krivičnim delima koja su počinili njegovi nekadašnji prijatelji, pripadnici ove organizovane kriminalne grupe.

Hrvatin se nagodio da za kaznu zatvora od 15 godina priča svoja saznanja o zločinima, dok će okrivljeni-saradnik Nikola Spasojević biti osuđen na kaznu zatvora od 14 godina po završetku suđenja.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.