Ponedeljak, 29.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Antonov: Američki dronovi prikupljaju obaveštajne podatke za Kijev

Antonov: Američki dronovi prikupljaju obaveštajne podatke za Kijev
(Фото: Pixabay)

VAŠINGTON – Ambasador Rusije u SAD Anatolij Antonov izjavio je, povodom pada američkog drona MQ-9 nakon sudara sa ruskim borbenim avionom Su-27 iznad Crnog mora, da američki dronovi prikupljaju obaveštajne podatke koje Kijev koristi za napade na rusku teritoriju i vojsku.

„Neprihvatljive aktivnosti američke vojske blizu naših granica su razlog za brigu. Dobro znamo za šta se koriste ovi dronovi”, navedeno je u saopštenju Antonova, prenosi Tas.

„Postavimo retoričko pitanje: kako bi američka vojska i mornarica reagovale da se ruski dron pojavio, na primer, blizu Njujorka ili San Franciska”, naveo je Antonov.

Ruski ambasador u Vašingtonu je dodao da je siguran da bi SAD u tom slučaju reagovale „beskompromisno” i da ne bi dozvolile narušavanje svog vazdušnog prostora ili teritorijalnih voda.

Antonov, koji je pozvan u Stejt department nakon što je američki dron pao u Crno more zbog sudara sa ruskim borbenim avionom, rekao je da je imao „konstruktivan” razgovor sa pomoćnicom državnog sekretara za evropska i evroazijska pitanja Karen Donfrid, prenose RIA Novosti.

„Ne želimo nikakvu konfrontaciju između SAD i Rusije. Rusija insistira na izgradnji pragmatičnih odnosa sa SAD koji bi odgovarali interesima naroda obe zemlje i ne traži sukob sa Vašingtonom”, rekao je Antonov.

Komentari1
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Anka
Amerika provocira Rusiju i izaziva rat u cijeloj Evropi.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.