„Kasica” u Gračanici Premijera predstave
Kasica prasica” po delu Ežena Labiša (prema prevodu Danila Kiša) u režiji Ksenije Krnajski, biće izvedena u sredu, 22. marta od 20 sati u Domu kulture u Gračanici. Dan kasnije, je prva repriza, i to na sceni Doma kulture u Zubinom Potoku. Autorski ekipu čine i Goran Stojčetović, koji je uz Kseniju Krnajski radio scenografiju, Selena Orb koja je kreirala kostime, Vladimir Petričević je potpisao muziku, Isidora Stanišić scenski pokret, a Radomir Stamenković dizajn svetla.
Ežen Labiš je u ovom svom vodvilju iz 1864. sočno i duhovito isheklao likove koje glumci i 150 godina kasnije sa uzbuđenjem igraju na scenama širom sveta, a publika se smeje malograđanštini, neobrazovanosti, mitomaniji i sebičluku, baš kao da je to o „tamo nekima”, a ne o „ovde, nama”.
Predstava prati priču o grupa zgubidana, dovoljno lukavih da žive od tuđeg rada, bitišu u malom mestu i kao glavni društveni događaj imaju igranje karata subotom. Skupljaju novac od uloga i premije i planiraju da sa njim učine nešto krupno od „opšte koristi”…
–Prvi put sam režirala predstavu u Narodnom pozorištu Priština i svim svojim saputnicima u „Kasici prasici” sam neizmerno zahvalna što su svojim talentom, veštinom i vrednoćom učinili da svaki dogovor bude prijateljski i precizan, a probe mali kolektivni praznici. Što bi rekao gosn Kordanboa iz komada: „Kakvo putovanje, kakvo putovanje – kaže Ksenija Krnajski.
U glumačkoj ekipi su: Bojan Stojčetović, Aleksandra Cucić, Nebojša Đorđević, Branko Babović, Tamara Tomanović, Jelena Orlović, Nikola Đorđević, Milica Burazer, Nemanja Janičić, Nikola Stanković i Rade Maričić.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


