Ponedeljak, 06.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Crnogorska policija pronašla izborni materijal, biračke spiskove i kopije ličnih karata

Crnogorska policija pronašla izborni materijal, biračke spiskove i kopije ličnih karata
(Принтскрин)

PODGORICA - Uprava policije Crne Gore saopštila je da je u skladu sa zakonskim ovlaštenjima, a u saradnji sa nadležnim državnim tužilaštvima, preduzela niz mera i radnji radi otkrivanja i sprečavanja vršenja krivičnih dela protiv izbornih prava.

Policijski službenici su, kako se navodi, na teritoriji više crnogorskih gradova sproveli aktivnosti na otkrivanju i sprečavanju potencijalnih krivičnih dela u vezi zloupotrebe izbornog procesa na predsedničkim izborima u Crnoj Gori.

Izvršeni su pretresi na više lokacija radi obezbjeđenja materijalnih i drugih dokaza, prikupljena obaveštenja od više lica za koja su postojale operativne informacije da vrše krivična dela iz oblasti dela protiv izbornih prava.

Podgorička policija je izvršila pretrese na šest lokacija. Na jednoj lokaciji pronađen je izborni materijal sa imenima lica i određenim oznakama, dok su na drugoj pronađeni birački spiskovi i kopije ličnih karata.

U saopštenju se navodi da je u odnosu na ova dva predmeta u toku komunikacija sa nadležnim državnim tužilaštvom.

„Policija u Bijelom Polju zajedno sa tužilaštvom preduzima aktivnosti povodom prijave da su nepoznata lica pokušala da uzmu ličnu kartu od jednog korisnika Doma starih u tom gradu i drugih lica s ciljem onemogućavanja glasanja na predsedničkim izborima", dodaje se u saopštenju.

Iz Uprave policije poručuju da će policija nastaviti sa preduzimanjem ovih aktivnosti kako bi se sprečile zloupotrebe izbornog procesa i procesuirali eventualni počinioci krivičnih djela.

Uprava policije apeluje na sve učesnike izbornog procesa da se pridržavaju zakona i na taj način doprinesu demokratskim uslovima za održavanje slobodnih predsedničkih izbora.

„Upozoravamo da će sva lica, bez izuzetka, za koja se utvrdi da su izvršila krivična dela iz oblasti dela protiv izbornih prava biti procesurina u skladu sa zakonom", poručuju iz Uprave policije Crne Gore.

U Crnoj Gori sutra se održava drugi krug predsedničkih izbora u kojem će se nadmetati kandidati Demokratske partije socijalista Milo Đukanović i Pokreta „Evropa sad" Jakov Milatović.

Komentari2
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Goran
Pokušaj izborne krađe!!
ljuba
Nemoguće da se to pojavilo tek pred ove izbore jer je bilo i ranije priče o tome. Čak smo čitali da je bilo više glasača već što Crna Gora ima stanovnika. Nadati se da se neće dozvoliti kriminalcima da režiraju izbore i da će izbori proteći u skladu sa zakonom. Nek pobedi onaj za koga glasa narod ali na pošten način.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.