Dela Betovena i Smetane
Violinistkinja Violeta Ćirić, violistkinja Ena Vaganek, violončelistkinja Magdalena Matić i pijanistkinja Maša Babić održale su koncert kamerne muzike u Velikoj sali Studentskog kulturnog centra. Mnogobrojni ljubitelji klasične muzike mogli su da čuju Betovenov Klavirski kvartet u Es-duru br. 1 i Smetanin Klavirski trio u g-molu.
Prema rečima Maše Babić, „Violeta, Ena i Magdalena inače sviraju u svom gudačkom kvartetu ’Meraki’ pod mentorstvom profesorke Katarine Popović na doktorskim i specijalističkim studijama na Fakultetu muzičke umetnosti, a ovaj program pripremile su sa profesorima Jasnom Tucović, Dejanom Subotićem i Nemanjom Stankovićem”.
Naredni koncert ovaj kvartet imaće u sredu, 12. aprila u Kulturnom centru Ruma s početkom u 20 časova.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


