Kijev: otvoren konkurs za pilote F-16 iz celog sveta
Ministar odbrane Ukrajine Aleksej Reznikov pozvao je strane pilote F-16 da se pridruže stranom legionu i da se bore na strani Kijeva.
„Ako postoje piloti koji znaju kako da upravljaju F-16 i spremni su da učestvuju (u borbi), Inostrani legion je spreman da im otvori vrata“, rekao je Reznikov, preneli su ukrajinski mediji.
Reznikov je ovo rekao u ukrajinsko-odeskom medija–centru na zajedničkom brifingu sa svojim danskim kolegom Troelsom Lundom Poulsenom.
Šef Ministarstva odbrane je posebno predložio da strani specijalisti koji su voljni i sposobni da servisiraju stranu vojnu opremu, imaju odgovarajuće dozvole i pristup dokumentima, dođu na posao u Ukrajinu.
U međuvremenu, Jurij Ignat, predstavnik komande Vazduhoplovstva oružanih snaga Ukrajine, rekao je da će Oružane snage Ukrajine vrlo brzo moći da oslobode okupirane teritorije ako dobiju američke lovce F-15 i F-16.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


