Pucnjava u fabrici Mercedesa, dvoje ubijeno, osumnjičeni uhapšen
Dve osobe ubijene su danas u pucnjavi u nemačkoj fabrici automobila Mercedes-Benc u jugozapadnoj Nemačkoj, saopštila je policija.
Bezbednosno osoblje je privelo osumnjičenog i predalo ga policiji, koja ga je uhapsila, dodala je policija.
Kako prenosi Bi-Bi-Si, 53-ogodišnji muškarac ušao je u proizvodni pogon fabrike u Zindelfingenu i pucao na dvojicu 44-godišnjaka.
Jedan od njih je preminuo licu mesta, a drugi u bolnici.
Niko drugi nije povređen.
Tužilaštvo u Štutgartu saopštilo je da je bio samo jedan napadač.
Do incidenta je došlo oko 7.45 časova, navela je policija u nemačkom gradu Ludvigsburgu.
Mercedes-Benc je u saopštenju naveo da je kompanija šokirana i tužna zbog pucnjave u Zindelfingenu.
„Naše misli su sa žrtvama, njihovim porodicama i svim kolegama na licu mesta”, navela je kompanija u saopštenju.
Ne postoji opasnost po građane, dodoala je policija, prenosi Tanjug.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


