Pokrenula se nova klizišta u Sloveniji
LjUBLjANA – Vatrogasci u Celju, Mariboru, Murskoj Soboti i Ptuju i tokom noći otklanjali su posledice obilnih padavina koje su proteklih dana zahvatile Sloveniju.
Vatrogasci su ispumpavali vodu iz podrumskih prostorija stambenih i drugih objekata, čistili propuste, uklanjali oboreno drveće i postavljali vreće sa peskom.
Pokrenulo se još 16 klizišta, a najviše ih je u severoistočnom delu Slovenije, prenosi Delo.
U otklanjanju posledica obilnih padavina pomaže i više od 100 pripadnika slovenačke vojske.
Zbog izlivanja vodotokova obustavljen je saobraćaj na pojedinim putevima, prenosi Tanjug.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


