Ponedeljak, 22.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Dodik: Dolazim na miting SNS-a u Beogradu

Dodik: Dolazim na miting SNS-a u Beogradu
(Фото Н. Марјановић)

BANjALUKA – Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je danas da će doći na miting Srpske napredne stranke (SNS) u Beogradu i da stabilnost Srbije zavisi od snage njenog predsednika Aleksandra Vučića.

„Pre tri dana sam jasno rekao da podržavam miting 26. maja u Beogradu i da pozivam sve ljude iz Republike Srpske, koji mogu da idu na miting, da taj dan odu u Beograd”, rekao je Dodik novinarima u Banjaluci, javlja Beta.

Posle sednice Izvršnog odbora Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD), čiji je predsednik, Dodik je kazao i da ugrožavanje Vučićeve pozicije predstavlja „nastojanje da se destabilizuje Srbija”.

Naveo je da su dva masovna ubistva u Srbiji 3. i 4. maja destabilizovali zemlju i dodao da su te događaje „neki pokušali da iskoriste za političke obračune”.

„Samo jaka i stabilna Srbija može pomoći Republici Srpskoj. Srbija treba da ostane jedinstvena u ovom vremenu”, kazao je Dodik, koji se 26. maja, na dan mitinga SNS, vraća iz posete Moskvi.

Komentari10
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Oprem dobro
A ko ce nas Srbe sa Kosova i Metohije da predstavlja na taj miting?Samo pitam????
Родион
Миле има нос за овакве ствари. Он тачно зна где ови протести воде. Зна да се 99% оних који су данас изашли ништа неће питати и да ће бити вођени к’о пудлице где им се каже, као и 5. октобра, хтели то они или не. То је психологија маса. Ако протести успеју, то је почетак краја Српске. Милу је то јасно. Истовремено зна да Вучић помало тргује Српском, тако да мора да бира између две лоше опције - какво такво разумевање са Вучићем или тоталну анархију без Вучића, што би се сигурно прелило у Српску.
Славиша Гавриловић
Република Српска није Миле.
Nikola
Sa koliko autobusa?
Jan Beran
Donedavno bi bilo: "Bravo, Mile!", a sada - muk koji se jasno čuje...
Primer da se sledi
Bravo, hrabri i odvažni čoveče!
Бранко Ср'б Козаковић
Primer da se sledi.. крв у жилама. Непотписани, молим те остани код куће, не долази у Србију. Не постоји начин да се то схвати другачије до као брига за туђу бригу. Не једеш ти овде хлеба (или си можда један од оних који су дошли оданЛе да се овде ухлебе? - што је још горе), није то ни ваша брига, нити је то начин како да поступате. Не схватам да немате ни мало осећаја ни такта.. Направићете само још већу збрку и подићи прашину/муљ као да и без вас овде није све превише мутно. Имате својих брига

PRIKAŽI JOŠ

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.