Subota, 27.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Vučić: Tražiću maksimalne kazne za odgovorne za teške zločine, posetio sam OŠ „Vladislav Ribnikar”

Vučić: Tražiću maksimalne kazne za odgovorne za teške zločine, posetio sam OŠ „Vladislav Ribnikar”
(Фото А. Васиљевић)

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će se kao građanin i predsednik boriti svojim autoritetom i svom svojom snagom da odgovorni za nedavna masovna ubistva budu kažnjeni maksimalnim kaznama.

Vučić je za RTS rekao da je danas posetio porodice žrtava masovnog ubistva u Duboni i Malom Orašju i da je razgovarao sa roditeljima koji su izgubili sina i ćerku.

„Jedino što sam mogao da kažem je da ću kao građanin i kao predsednik, za onog koji je to učinio i one koji su ga naoružavali i koji su pomagali, tražiti najtežu moguću kaznu”, rekao je Vučić i dodao da je nakon toga posetio i porodice ostalih žrtava masovnog ubistva.

On je naveo da su ljudi sa kojima je razgovarao tražili „najstrože kazne”.

„Ja ću se politički boriti, i u Evropi u svetu, pošto ne postoji druga kazna, da onaj ko je tome doprineo mora da dobije najteže moguće kazne. Kao predsednik boriću se svim svojim autoritetom i svom svojom snagom da dobiju maksimalne kazne. Bez direktnog mešanja u bilo šta, ali izvinite, ako to ne učinimo ovoga puta, onda ćemo sami biti krivi ako se to bude ponavljalo za 10, 15 ili 20 godina”, rekao je Vučić, javlja Tanjug.

On je istakao i da je posetio OŠ „Vladislav Ribnikar”, da je posetio mesto zločina koji se dogodio 3. maja i da se upisao u knjigu žalosti.

„Uputio sam pojedinačna saučešća. Svakog dana razgovaram kako da koordinišemo hiljade službi. Ljudi moraju da znaju da će pravda biti zadovoljena. Šta kažu roditelji, tako ćemo i učiniti”, istakao je Vučić i dodao da će učiniti ono što roditelji i stručnjaci budu predložili kao mere.

Dodao je da deca moraju da idu u školu i nastave da žive.

„Šta mi kažu roditelji i stručnjaci, uradićemo. Moramo da gledamo kako ćemo dalje”, rekao je Vučić.

Istakao je da je važno da se krenulo sa akcijom oduzimanja oružja, dodajući da je do sada prikupljno više od 37.200 cevi i minsko-eksplozivnih sredstava.

„Samo na jednom mestu, od jednog čoveka, hvala mu beskrajno na odgovornosti, preuzeli smo trotilsku kutiju od 20 kilograma TNT-a, trotilski metak, 22 komada od od 5,1 kilograma. Pešadijske nagazne mine – osam komada, tromblonske mine, tri komada, potom ručne bombe – 13 komada, šest komada flaša sa barutom, oko 12 kilograma, zatim sporogoreći štap od dva metra, i DTK kapisle, oko devet komada. Puškomitraljez, pap puška, to je sve jedan čovek predao”, rekao je predsednik.

Na pitanje odakle nekome toliko oružja, Vučić je rekao da je to najverovatnije sa nekog ratišta.

„Država je to sada preuzela. Uz to što im čestitam na odgovornosti, i kažem im hvala, pozivam i druge da predaju oružje do 8. juna. Jer, posle toga datuma, oni koje budemo uhvatili dobiće 15 godina robije, samo da to imaju u vidu”, upozorio je predsednik Srbije.

Komentari1
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Биљана
Председниче имате моју подршку, али радите и на превентиви кад се то већ десило. Децу која су проблематична треба посебно опсрвирати ! Ако постоје пријаве за ваншколско понашање, школа не сме то да занемари. Полиција треба да сарађује са школом посебно за случајеве агресивне деце како би заједно превентивно деловали! Имам пријатеља који је пријавио дете од 13 година за насилничко понашање на рођендану и предмет је још у фијоци у ПУ Крагујевац, јер отац насилног детета има везе у полицији !

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.