Četvrtak, 23.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

„Noć u biblioteci” u Trinaestoj beogradskoj gimnaziji

„Noć u biblioteci” u Trinaestoj beogradskoj gimnaziji
(Pixabay)

Trinaesta beogradska gimnazija tradicionalno ispraća svoje maturante manifestacijom „Noć u biblioteci” koju gimnazija na Banovom brdu organizuje sutra jubilarni deseti put. Kao i prethodnih godina, profesori su zajedno sa učenicima osmislili niz edukativnih predavanja. Ideja je da ona budu zanimljiva i aktuelna i da iz raznih perspektiva analiziraju jednu istu temu. Nezaobilazni deo je i muzički program.

– Tema „Noći u biblioteci” svake godine je drugačija, opšta, životna i sveobuhvatna. Namera je da se maturantima pošalje lepa, plemenita i ohrabrujuća poruka koju će sa sobom poneti u dalje školovanje – objasnio je Bojan Vučković, direktor Trinaeste beogradske gimnazije.

Ovogodišnja tema je „Zagađenje i očišćenje”. Ona se tiče kako prirode tako i društva, a pre svega čoveka.

– Priređujemo ovogodišnju „Noć u biblioteci” duboko uvereni i vođeni klasičnom idejom grčke paideje, da je obrazovanje istinski temelj i daleko najvažnija kulturna institucija društva i jedina nada za očišćenje i ozdravljenje čovečanstva – kažu iz škole.

Organizatori ove školske manifestacije navode da je njihova zamisao da što potpunije upoznaju đake sa različitim dimenzijama i oblicima ugrožavanja prirode, kulture i društva. Predavanja bi trebalo da inspirišu mlade da se hrabro suočavaju sa problemima, da podignu ekološku i građansku svest i ponude im šansu da grade humaniji i čistiji svet, stalno nadahnuti besmrtnom drevnom filozofskom idejom da se čovekom ne rađamo, već čovekom postajemo.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.