Matija Radojičić novi predsednik Trećeg osnovnog suda u Beogradu
Sudija Matija Radojičić novi je predsednik Trećeg osnovnog suda u Beograd, saznaje „Politika“. Na ovom mestu, nasledio je dosadašnjeg predsednika Dušana Agatonovića, a izabran je odlukom Visokog saveta sudstva.
Na poziciju predsednika beogradskogTrećeg osnovnog suda, Radojičić dolazi sa mesta sudije Apelacionog suda u Beogradu.
U biografiji objavljenoj na sajtu ovog suda, navodi se da je Radojičić svoju karijeru u pravosuđu započeo 1993. godine kao pripravnik u tadašnjem Četvrtom opštinskom sudu. Dve godine kasnije izabran je za stručnog saradnika u ovom sudu. Za sudiju Prvog osnovnog suda u Beogradu izabran je 2010. godine, a 2014. godine za sudiju beogradskog Prvog osnovnog sud. Od decembra 2021. godine je sudija Građanskog odeljenja za radne sporove Apelacionog suda u Beogradu.
Bio je član Visokog saveta sudstva od 2016. do 2021. godine.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


