Miloš Vučević novi lider naprednjaka
Novi predsednik Srpske napredne stranke je Miloš Vučević, koji je na ovom mestu zamenio Aleksandra Vučića, koji je ovu partiju vodio 11 godina. To su odlučili delegati na jučerašnjoj vanrednoj izbornoj skupštini SNS-a u Kragujevcu u hali „Jezero”.
Aleksandar Vučić je na čelu SNS-a zamenio Tomislava Nikolića 24. maja 2012. godine, koji je zbog izbora na mesto predsednika Srbije na predsedničkim izborima podneo ostavku. Tada je bio vršilac dužnosti predsednika naprednjaka, da bi na Drugom kongresu stranke održanom 29. septembra 2012. godine jednoglasno izabran za predsednika SNS-a i na tom mestu je bio do juče.
Aleksandar Vučić kaže da „dok je živ neće napustiti SNS, u čijem osnivanju i razvoju je učestvovao” i najavljuje da će i ubuduće pomagati stranci. Naglasio je da u trenutku kada se on nalazi na mestu na kome je bio i Tomislav Nikolić, koji mu je predao palicu stranke, ne može da iskaže koliko je ponosan što je vodio najbolju stranku u zemlji.
„Ja od vas neću da idem nigde, ja se vama ponosim. Ne mogu da vam kažem koliko sam ponosan što sam sve ove godine vodio najbolju stranku. Hvala vam za ovih 11 godina, najponosniji sam što sam vodio SNS. Sve vas mnogo volim, a suviše volim SNS i ova stranka je, uz moju decu, moj život. Ovu stranku i vas nikada dok sam živ neću da napustim, kako god činili i šta god radili”, kazao je Vučić.
Govoreći o SNS-u, rekao je da je to stranka duboko ukorenjena u srpskom narodu. Naveo je da takve stranke postoje u svakoj zemlji, to su one koje najčešće pobeđuju. Vučić je potom predložio da za novog predsednika stranke delegati izaberu Miloša Vučevića i svoj predlog je obrazložio:
„Znam koliko voli SNS. Znam mu i oca, koji je bio jedan od najuglednijih advokata. Znam iz koliko je dobre porodice, znam ga kao odanog čoveka SNS-u, ali i ideji nezavisne i samostalne Srbije i siguran sam da će i uz moju podršku i uz vašu podršku moći zajedno sa vama da radi još više i još snažnije.”
Pre početka izborne skupštine u Kragujevcu, tada lider SNS-a Aleksandar Vučić poručio je stranačkim kolegama da nastave da rade i da se bore za Srbiju, kao i da nepristojni nikada neće pobediti pristojne.
„Vi koji ste napravili političkog giganta nastavite da radite i da se borite za našu Srbiju i nikada ne mogu nepristojni da pobede pristojne, nikada gori ne mogu da pobede i nikada ne može neznanje da pobedi znanje i nerad ne može da pobedi rad i zato vas molim da nastavite da radite sa ogromnom energijom”, poručio je Vučić.
U momentu kada je ušao u halu „Jezero”, Vučića je 3.792 delegata dočekalo na nogama, frenetičkim i dugim aplauzom. Čuli su se povici „Aco, Srbine”. Njegov govor, koji je trajao oko pola sata, često je bio prekidan aplauzima i ovacijama. Podsetio je da je od osnivanja SNS-a prošlo 15 godina, i da je za to vreme SNS uprkos, kako je rekao, najbrutalnijoj kampanji, „uspela da se nametne kao ključni suštinski faktor koji donosi odluke, nabolje menja živote ljudi, obezbeđuje standard, donosi nova radna mesta”.
„Nije to bilo lako postići. Iz vremena medijske blokade uspeli smo da dobijemo poverenje naroda, a zahvaljujući Tomislavu Nikoliću i da pobedimo na predsedničkim izborima, da učinimo da tajkuni i kriminalci ne upravljaju Srbijom. A neki bi da ponovo tajkuni, ili jedan, ponovo vladaju”, rekao je Vučić.
Navodi da je SNS duboko ukorenjena stranka u narodu. Kaže da je bezbroj puta molio i govorio da razgovaraju sa ljudima. Pitao je znaju li koliko ima članova stranke koje pozovu samo kada su veliki skupovi. Naveo je da SNS-u najveća podrška stizala od ljudi koji nikada ništa nisu tražili.
„Mislimo da smo dovoljni mi i naše malo okruženje koje smo sami postavili. To je nešto što vas molim da promenite. Tako ćete biti bolji i uspešniji. Tako ćete povećati poverenje i snagu naroda, da brinete o njima, o svakom ko je i sinoć bio sa nama po najgorem mogućem vremenu. Po onakvoj kiši ljudi su ostali, da je trajalo još sat vremena – ostali bi. To može samo politička stranka koja je izgradila ideju, ljubav, veru, ljude koji imaju u nešto da veruju. Tamo nisu bili oni koji su se obogatili.
„Ono za šta nisu krivi to je hibridni rat koji se vodi protiv naše zemlje i u kojoj je SNS osnovna meta. SNS kao stub, noseći stub srpske politike, suštinski stub nezavisne politike mora da bude srušen. To je zadatak dela stranih službi ili u potpunosti lažne elite ili ljudi čiji je program nedvosmisleno antisrpski i samoponavljački u odnosu na to kakav im stiže iz drugih zemalja”, dodao je Vučić.
Na otvorenom delu sednice Vučić je obavestio javnost da na skupštini nisu stranački delegati sa Kosmeta zbog nasilnog zauzimanja opštinskih zgrada na severu pokrajine. Kaže da su zamolili da ne budu u Kragujevcu. Navodi da ne postoji ništa važnije od programa i da će najveća muka u narednom periodu biti Kosmet.
„Teška je situacija na KiM. Albanski režim u Prištini provodi pravi teror protiv našeg naroda i neki se prave nevešti i naivni, a njihova je namera, govorim o Zapadu, da tobož izađu sa saopštenjem protiv njih i time nas tobož zadovolje. A u stvari mi moramo da se pomirimo sa onim što se naziva nova realnost, nova stvarnost, a koja ne ide srpskom narodu u prilog i suprotna je svim potpisanim sporazumima i međunarodnim javnim pravnim aktima i normama”, rekao je Vučić. Istakao je da će otpor srpskog naroda biti sve snažniji i jači, nada se mirnim i demokratskim sredstvima. „Ukoliko budu napadnuti, sasvim sam siguran da će se Srbi braniti, a što se države tiče, biće uz svoj narod, kao što će biti i SNS. Ne smemo da dozvolimo proterivanje srpskog naroda nikada više. Ne smemo da dozvolimo Krajinu, progon i proterivanje našeg naroda”, poručio je Aleksandar Vučić.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


