Utorak, 30.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Ministar policije Crne Gore rekao da neće hapsiti Spajića

Ministar policije Crne Gore rekao da neće hapsiti Spajića
Милојко Спајић (Принтскрин Јутјуб)

PODGORICA – Ministar unutrašnjih poslova Crne Gore Filip Adžić saopštio je večeras da policija neće „hapsiti” lidera Pokreta Evropa sad (PES) Milojka Spajića, koji se dovodi u vezu s uhapšenim južnokorejskim državljaninom Do Kvonom, osumnjičenim za proneveru desetine milijardi dolara trgovinom kriptovalutama.

„Hapšenje lidera PES-a Milojka Spajića neće se desiti jer južnokorejski državljanin Do Kvon još nije saslušan”, kazao je Adžić za televiziju Vijesti.

On je rekao da bi bilo logično da Spajić demantuje svoju navodnu povezanost s Do Kvonom.

„Ali to se nije desilo. Pokušava se pravljenje žrtve od Spajića, navodnim predizbornim hapšenjem koje se neće desiti”, kazao je Adžić, javlja Tanjug.

Spajić je ranije pozvao danas funkcionere i članove stranke da ne izlaze na ulice ako dođe do „nekog neodgovornog scenarija”.

„Pobedom na izborima potpuno ćemo iskoreniti mogućnost da neko, koristeći moć izvršne vlasti, vrši pritisak na ostale grane vlasti u pokušaju da ostvari političku ili bilo koju drugu korist. Pozivam funkcionere i članove da ne izlaze na ulice ukoliko dođe do nekog neodgovornog scenarija”, napisao je Spajić na Tviteru.

Spajićev Pokret Evropa sad je ranije saopštio da je reč „o prljavoj aferi” kreiranoj nekoliko dana uoči izbora, i da je afera „naručena” iz Vlade. Njegov Pokret, po istraživanjima javnog mnjenja, uživa najveću popularnost i mogao bi biti okosnica buduće Vlade.

Informacija o navodnoj vezi Spajića i Do Kvona, koji je uhapšen u Crnoj Gori 23. marta, „lansirana” je u ponedeljak, pet dana uoči izborne tišine za vanredne, parlamentarne izbore u Crnoj Gori.

Podgorički portal Borba preneo je u ponedeljak da je osumnjičeni „kralj kriptovaluta” pisao iz zatvora premijeru, ministru pravde i specijalnom tužiocu, posle čega su vanrednu konferenciju za medije organizovali čelnici stranaka nekadašnjeg Demokratskog fronta, iznoseći sumnje da je Do Kvon finansijer kampanja Pokreta Evropa sad.

Tim povodom u sredu je zasedalo Veće za nacionalnu bezbednost i pored upozorenja dela javnosti da je reč o zloupotrebi tog tela u političke svrhe uoči izbora.

Posle te sednice premijer u tehničkom mandatu Dritan Abazović i ministar policije Adžić su izneli tvrdnju da se u lap-topu Južnokorejca, koji je u posedu sudije, nalaze informacije o navodnim poslovnim vezama Spajića i Do Kvona.

Tužilaštvo i sud se povodom ovog slučaja do sada nisu oglašavali.

Do Kvon je uhapšen 23. marta na aerodromu u Podgorici, pri pokušaju da napusti zemlju letom za Dubai. Uhapšen je po poternici Južne Koreje koja ga sumnjiči za proneveru više od 40 milijardi dolara trgovinom kripto valuta.

Južna Koreja je tražila njegovo izručenje, ali se De Kvonu u Crnoj Gori sudi zbog falsifikovanja pasoša. Njega traže i SAD i Singapur.

On je u zatvoru kod Podgorice, a nastavak suđenja je zakazan za 16. jun.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.