Petak, 24.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Košarkaši Partizana u druženju sa mališanima iz Dečijeg sela iz Kraljeva

Košarkaši Partizana u druženju sa mališanima iz Dečijeg sela iz Kraljeva
(Фото промо)

Deca koju podržava SOS Dečije selo Kraljevo imala su priliku da se druže sa košarkašima KK Partizan u okviru  projekta koji realizuje kompanija NIS pod nazivom „Svi smo jedan tim”. Tom prilikom mališani iz SOS Dečijeg sela Kraljevo dobili su priliku da se upoznaju sa proslavljenim košarkašima jednog od naših i evropskih najboljih klubova, kao i da iz lože Partizana bodre „crno-bele” u finalu ABA Lige koje je održano sinoć u Beogradskoj areni.

Doborodošlicu u prestonicu poželeli su im košarkaši, a dan u Beogradu obogaćen je i obilaskom različitih znamenitosti kao što su Muzej iluzija Beograd, Kalemegdan, Zoo vrt. U iščekivanju utakmice, deca su prisustvovala završnom treningu „crno-belih” i na taj način dobila jedinstvenu priliku da upoznaju svoje sportske uzore koji su im ovim prilikom potpisali majice i dali autograme za uspomenu.

Aleksa Avramović, košarkaš KK Partizan, nakon druženja je rekao: „Sjajno je što su došli mališani da nas posete pred finale, lep je osećaj videti osmeh na njihovim licima jer smo primetili da im je to puno značilo i nama je značilo. Uvek ćemo se odazivati takvim pozivima, a mi njih pozivamo da budu sa nama.”

Irena Kostadinović, koordinator programa „Jačanje porodice”, istakla je značaj ovog dana za decu sa kojima sarađuje: „Gosti smo kompanije NIS i KK Partizan. Došli smo sa decom koju podržava SOS Dečije selo kroz program jačanja porodica. Pored izleta koji je fenomenalno organizovan, posetili smo Arenu i prisustvovali treningu KK Partizana i družili se sa košarkašima i trenerom. Ovo je sjajna aktivnost koja mnogo znači deci. Pored toga što mi njih podržavamo psihosocijalno i edukativno ovo su stvari koje njima otvaraju neka nova iskustva.”

Deca su pred utakmicu sa nama podelila svoje najbolje utiske sa izleta: „Imali smo priliku da pričamo sa igračima i jako su druželjubivi.”

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.