Sreda, 24.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Neonacisti i beli suprematisti postali najveća pretnja u nizu država

Neonacisti i beli suprematisti postali najveća pretnja u nizu država
Семе зла (Bundesarchiv)

NjUJORK – Generalni sekretar Ujedinjenih nacija Antonio Gutereš upozorio je da su neonacistički i pokreti belih suprematista postali najveća pretnja u nizu država.

„Neonacistički i beli suprematistički pokreti brzo postaju glavna pretnja po unutrašnju bezbednost u brojnim zemljama. Kada je u pitanju borba protiv terorizma, moramo se boriti kao jedan protiv te globalne pretnje”, rekao je Gutereš, prenosi TASS.

On je upozorio da kriminalne aktivnosti tih pokreta, kao što su pranje novca, ilegalno rudarenje, trgovina ljudima, oružjem, drogom i antikvitetima.

„Terorizam se rasplamsava u složenim krizama koje zahvataju naš svet”, naveo je generalni sekretar Ujedinjenih nacija.

Gutereš je ukazao i na problem diskriminacije i govora mržnje u sajber prostoru.

„Iako smo tokom godina postigli neke značajne rezultate, terorizam i nasilni ekstremizam nastavljaju da puštaju korene i rastu”, rekao je on.

Komentari14
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Хронос
Који су критеријуми да се неко сврста у категорију белог супремасте или неонацисте по Гутирешу? Или он само жели да буде савремен и у тренду америчких медија? Пре неколико година по америчким медијима сви бели мушкарци осим оних мало онако, били су токсични мушкарци и пошто није било много отпора ове године су сви бели мушкарци нарочито у Америци постали бели супремасти и не знам шта следи после тога. То у Америци може да постане рат између токсичне мушкости и малигног феминизма!
Matko
I to je Trampovo delo...
Дали
Подметање неолибералног глобалистичког фашизма коме је циљ уништавање некада хришћанских цивилизација свуда а успут и беле расе. У том циљу добро им дођу неонацистчке групе које су део те приче и које отворено помажу као оне у Кијеву.
Matko
Ma šta kažeš! Auuu... kuku si ga nama.
NN
Vec odavno j to prisutno,ali niko ni slovo da napise o tome.Bilo je to jako vidljivo jos devedesetih na prostoru exJugoslavije,a nastavilo se u Ukrajini.
Демос Кратеин
Нарочито у САД, ЕУ и Украјини. Чак је и израелски амбасадор у Кијеву Михаил Бродски јуче рекао да се Израелу не допада то што су нацисти Бандера и Шухјевич званично проглашени херојима Укр али да сада морају подржати нацисте јер их је РФ напала. Бродски рече да и у САД постоје улице Степана Бандере и да Израел то не може променити. Амбасадор је заборавио да је Црвена армија ослободила Аушвиц и спашавала Јевреје од нациста. Нацизам је толико јак да чак ни Израел не сме да му се супротстави.
Анка
Опаснији су они који се не декларишу као неонацисти. Они раде исти посао, само са рукавицама. Југа је прва жртва!

PRIKAŽI JOŠ

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.