Četvrtak, 09.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Hrvati zbog cena sve više letuju u Neumu

Hrvati zbog cena sve više letuju u Neumu
(Фото Pixabay)

SARAJEVO – Sve više građana Hrvatske odlazi na letovanje u jedini grad Bosne i Hercegovine na moru – Neum zbog povoljnih cena, piše portal Kliks i dodaje da su cene niže do 25 odsto u odnosu na cene u Slanom na hrvatskom primorju, koji se nalazi per kilometara dalje.

Načelnik Neuma Dragan Jurković kaže da je povećanje gostiju iz Hrvatske iznenađujuće veliko.

Ipak taj grad već nekoliko godina pokušava da proširi plažu, budući da su kapaciteti ograničeni, prenosi Tanjug.

„Ono što mi želimo jeste da napravimo jednu studiju i nadam se da ćemo je kroz ovu godinu završiti kako bi zajedno s njima našli model da proširimo plažne kapacitete koji su prema onom broju gostiju koji borave u Neumu nedovoljni”, rekao je on.

Komentari6
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Jorge
Prosto nevjerojatno da onda gosti iz BiH ljetuju u Hrvatskoj. Ovakav zaključak se nameće iz ovog članaka. Kad krenete sa krivim tumačenjem podataka onda zaključak može biti pogrešan. Ljudi putuju iz raznih razloga, a iz mnogih razloga ne putuju. Da biste imali jasnu sliku zašto je neka destinacija zanimljiva, tko je i zašto posjećuje, potrebno je malo više istraživanja.
S juga
Po malo cemu se vidi kako je Neum BiH.
Анка
То су Херцеговци…
чујте и почујте
Важно да су од ЕУ добили на поклон Пељешачки мост. А сад неможе без Неума.
Мина
Јадна Босна, највише крварила у Другом св.рату, а на крају Тито је частио парченцетом мора, толико простора заузима војнички кревет на спрат.Сад и на то "навалили" Хрвати да се овајде,скупо им њихово море.
Maja zg
Taj komadić mora nije BH dao Tito. To je mnogo starije od njega. Budući da se Dubrovačka republika stalno borila na moru s Mlečanima, a na kopnu s Turcima, shvatili su da ne mogu se boriti s obje strane i da si im veći neprijatelj Mleci nego Turci. Budući da su bili dobri diplomati, Turcima su dali daj pojas oko Dubrovačke republike i kada je Tito stvarao granice republika, morao je priznati 400 godina stari ugovor. Budući da je nestalo Tursko carstvo, kao nasljednik se smatrala BH.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.