Jezičke nedoumice
Svakodnevno smo svedoci mnogih govora, obraćanja govornika prisutnima povodom raznih događaja, kažu „Hteo bih da čestitam pobedniku” i tim rečima završe govor. Govornik nije izgovorio „Čestitam pobedniku”, već je samo najavio da bi želeo da mu čestita.
Sledeća nedoumica nastaje onda kad govornik prekine svoje izlaganje rečima „da budem iskren”. To nedvosmisleno znači da je do upadice govorio neiskreno, pa će zatim da kaže nešto iskreno, posle čega će nastaviti neiskreno, jer više ne važe one reči „da budem iskren”.
Zoran Veljović
Подели ову вест
Komentari1
This site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy and
Terms of Service apply.
Бранко
Овај "српски новоговор" је препун разноразних глупости, а то резлутат неписмених новинара и још неписменијих политичара, који користе накарадне језичке конструкције, да би изгледало као да су нешто паметно рекли, а испали су само језички необразовани.
Odgovori
|
Preporučujem
3044
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


