Blokiran saobraćaj ispred Skupštine zbog protesta dela opozicije
Protest „Srbija protiv nasilja”, u organizaciji dela opozicije, počeo je večeras oko 19.30 časova ispred Doma Narodne skupštine, gde je blokiran saobraćaj.
Protest će pratiti i šetnja od zgrade Narodne skupštine do Pravnog fakulteta, a odatle će se ići Beogradskom ulicom do Slavije, pa sve do Ministarstva prosvete, jer je današnji skup posvećen stanju u obrazovanju, saopštili su organizatori.
Građani će potom nastaviti Ulicom kneza Miloša, pored „Londona”, a zatim skrenuti do Predsedništva.
Na protest su došli šef poslaničke grupe Zeleno levi klub Radomir Lazović i njegov stranački kolega Dobrica Veselinović, poslanica Zeleno levog kluba Jelena Jerinić, lider Ekološkog ustanka Aleksandar Jovanović Ćuta, potpredsednica Stranke slobode i pravde Marinika Tepić, predsednik Demokratske stranke Zoran Lutovac, poslanica DS Dragana Rakić, političar Zoran Živković, kopredsednik stranke Zajedno Nebojša Zelenović, član novoformiranog Narodnog pokreta Srbije Borislav Novaković.
Pored smene rukovodstva RTS-a i svih članova REM-a, traži se i ukidanje rijaliti programa i emisija koje promovišu nemoral i nasilje na televizijama sa nacionalnim frekvencijama, zabrana štampanih medija koji sadržajem promovišu nasilje, agresiju i krše novinarski kodeks.
Zahteva se i oduzimanje nacionalne frekvencije televizijama Pinku i Hepiju zbog, navode, kršenja zakona i promocije nasilja.
Traži se i smena ministra unutrašnjih poslova Bratislava Gašića i šefa Bezbednosno-informativne agencije Aleksandra Vulina.
Ovo je 16. protest „Srbija protiv nasilja”, prenosi Tanjug.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


