Više od 30.000 ljudi evakuisano u Čileu, dvoje mrtvih u poplavama
SANTIJAGO – Više od 30.000 ljudi evakuisano je, a dve osobe su izgubile život u razornim poplavama koje su pogodile centralni i južni deo Čilea, saopštili su danas zvaničnici.
Kako prenosi Rojters, predsednik Gabrijel Borič proglasio je stanje prirodne nepogode, i obišao jedno od najteže pogođenih područja, oko 250 kilometara južno od prestonice Santijaga, prenosi Rojters.
Meteorolozi upozoravaju da se očekuje još padavina, a vlasti upozoravaju na pojačan rizik od poplava i odrona. Do sada je evakuisano 34.000 stanovnika, a oko 38.000 ljudi u ugroženim oblastima je bez struje.
Predsednik je upozorio stanovništvo ugroženih područja da se povinuje naređenjima za evakuaciju i ponaša u skladu sa tim, prenosi Tanjug. „Kada dobijete poruku o evakuaciji, morate je odmah poslušati”, naveo je on.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


