Prvi tenkovi „leopard 1” stigli u Ukrajinu
KIJEV – Prvih deset tenkova „leopard 1”, koji su donirale Danska, Nemačka i Holandija, stiglo je u Ukrajinu, saopštile su danas danske oružane snage.
Tri zemlje su u februaru najavile da će donirati 100 tenkova nemačke proizvodnje u „narednim mesecima”.
„Prvih deset tenkova je poslato u Ukrajinu. I još ih je na putu”, navodi se u saopštenju danskih oružanih snaga, prenosi Gardijan.
Danske trupe u Nemačkoj obučavaju ukrajinske snage da koriste ta vozila, dodaje se u saopštenju.
„Ne sumnjam da će im to pomoći da pobede u odbrambenoj bici koju trenutno vode”, rekao je komandant vojske Guner Arpe Nilsen u saopštenju.
Leopard 1 je nekada bio glavni borbeni tenk oružanih snaga Zapadne Nemačke, prvi put je korišćen 1965. godine, ali je od tada zamenjen modelom „leopard 2”, prenosi Tanjug.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


