Utorak, 09.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
SUĐENjE MIROSLAVU ALEKSIĆU ZA SEKSUALNO ZLOSTAVLjANjE

Potresno svedočenje Milene Radulović

Potresno svedočenje Milene Radulović
Долазак Милене Радуловић (друга здесна) на суђење (Фото А. Петровић)

 

Glumica Milena Radulović juče je prvi put stala za govornicu pred sudskim većem Višeg suda u Beogradu, a zatim je tri sata mirno i staloženo odgovarala na pitanja branioca Miroslava Mike Aleksića, advokata Zorana Jakovljevića, koji je pokušao da dramatizuje saslušanje.

Sudija Zoran Božović opomenuo je advokata zbog neprimerenih komentara i nakratko prekinuo suđenje. Milena Radulović je na početku glavnog pretresa navela da ostaje pri svom iskazu. Advokat Jakovljević je predložio da ona ponovi svoj iskaz, budući da je pokrenula ovaj krivični postupak stavljajući Miroslavu Aleksiću na teret silovanja i seksualno uznemiravanje.

– Mika mi je rekao da posle časova ostanem i dođem u njegovu kancelariju, što inače nije bilo ništa neobično. U jednom trenutku dok smo razgovarali naredio mi je da ustanem – kazala je Milena Radulović, opisujući kako je započeo jedan od kritičnih događaja u dramskom studiju „Stvar srca”.

– Da li vam je rekao da se ispravite? – pitao je advokat Jakovljević.

– Bilo je razgovora o mom držanju, o tome kako treba više da treniram. Kazao je da glumica mora da bude zategnuta kao struna – odgovorila je glumica.

– Da li ste smatrali da taj razgovor ima seksualnu konotaciju? – pitao je advokat.

– Shvatila sam da je to bilo pedagoški, nisam shvatila kao nešto preteće. Međutim, nakon toga mi je postavio neka užasna pitanja o mom privatnom i ličnom životu: ’Da li se krešeš? Koliko često? Sa kim?’ Potvrdno sam odgovorila i rekla da odnedavno imam odnose sa mojim momkom – ispričala je glumica. Navela je i ime svog prvog dečka, u vreme kada je imala 17 godina.

Počela je da se trese, ali je smatrala da takav razgovor ima neku „višu svrhu”. U jednom trenutku, kako je izjavila, Aleksić je snažno uhvatio za kosu, tako da joj je fiksirao glavu i gurnuo joj jezik duboko u usta.

– Bila sam u šoku. Bio je grozan osećaj. Ja sam imala 17, a on 64 godine. Bio je četiri godine mlađi od mog dede – kazala je Milena Radulović.

– Gde su tada bile vaše ruke? Da li ste pokušali da pomerite glavu? Da li ste pružili otpor? – nastavio je sa pitanjima advokat Jakovljević.

– Pokušala sam da pomerim glavu levo ili desno. Ruke su mi bile savijene u laktovima i okrenute šakama prema njemu. Nisam uspela da ga odgurnem. Moje telo je radilo potpuno refleksne radnje – odgovorila je glumica.

– A zašto niste snažno stisnuli vilicu i zube i na taj način ga onemogućili? – pitao je branilac Aleksića.

– To se jako brzo odigralo, za dve sekunde. Bila sam u stanju šoka. On je vrlo grubo kružio svojim jezikom po mojim ustima. Posle toga me je snažno, preko hulahopki, uhvatio celom šakom za međunožje i kazao da „mora da bude nabreklo kao jabuka” – ispričala je Milena Radulović.

Advokat Jakovljević insistirao je da opiše kako je bila obučena. Odgovorila je da je gotovo sigurna da je bila u haljini i da je imala „grilonke”. Pitao je zatim da li joj je Aleksić rekao da raširi noge.

– Kazao je naredbodavno: „Raširi noge!”. Mi smo u školi od jedanaeste godine slušali njegova naređenja. Da. Raširila sam noge. Bilo je to naređenje – odgovorila je glumica.

Advokat Jakovljević počeo je da se smeje, a punomoćnik Milene Radulović, advokat Jugoslav Tintor, insistirao je da se takvo ponašanje unese u zapisnik.

– Da li biste skočili sa nebodera da je to bilo njegovo naređenje? Od početka ovde slušamo kako su polaznici škole ispunjavali naređenja – naveo je Jakovljević.

– Pa, što je najgore, imajući u vidu kako je sve naširoko objašnjavao, verovatno bismo i to uradili – izjavila je Milena Radulović.

Objasnila je da je ceo ovaj događaj, od početka razgovora u kancelariji, trajao oko 15 minuta i da je Aleksić odjednom rekao: „Ajd' sad kući!”. To je takođe zvučalo kao naređenje.

Izašla je, sišla niz stepenice i otišla. Otac je čekao u automobilu na Obilićevom vencu.

– Tata je primetio da sam uzrujana, ali to nije bilo ni prvi ni jedini put da sam bila takva posle časa, jer je Mika znao da nas ponižava i vređa – ispričala je glumica.

Upitana zašto nije prestala da ide u školu glume, odgovorila je da joj je Aleksić pretio da će je odvojiti od svih prijatelja iz škole. Na jednom času udario je više puta po ramenu i gurao, zbog čega je udarila glavom u ormar, dok su drugi učenici aplaudirali misleći da učitelj pokazuje vežbu.

Tokom svedočenja, Miroslav Aleksić je sedeo iza nje, malo udesno, na optuženičkoj klupi, i pažljivo slušao pitanja i odgovore.

Advokat je postavljao mnogobrojna pitanja, insistirajući, između ostalog, i na detaljnom opisu rasporeda nameštaja u kancelariji. Zato se stiče utisak da odbrana pokušava da „dobije na vremenu” i da će Milena Radulović svedočiti i na narednim glavnim pretresima. Sudija Zoran Božović zakazao je sledeća suđenja za 19. oktobar, 23. novembar i 22. decembar.

Komentari2
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Marija Mitrović
Meni zaista i dalje nije jasno da su oni sve to trpeli zato što su to bila "Mikina naređenja" i zato što je "to bio Mika"! I njenim roditeljima je bilo normalno i prihvataljivo to što je ona, kako sama kaže, često nakon časova kod njega bila uzrujana? Žao mi je ali meni to nije normalno ponašanje sa obe strane, ni ponašanje tog Miroslava Aleksića, ali ni tih roditelja koji su tamo slali decu.
Lillah
Касније је и њена млађа сестра похађала исту школу!?

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.