Karavan „Digitalna ekspedicija” u Obrenovcu
Povodom održavanja karavana „Digitalna ekspedicija” predsednica Vlade Republike Srbije Ana Brnabić posetila je danas gradsku opštinu Obrenovac. Na početku posete premijerka u društvu svojih saradnika i predstavnika GO Obrenovac obišla je štanove za promociju e-Usluga na trgu, a potom i biblioteku „ Vlada Aksentijević” i Kancelariju za mlade opštine Obrenovac u kojima su održane praktične obuke robotike i upotrebe interneta.
Učesnike karavana „Digitalna ekspedicija” pozdravio je predsednik opštine Miloš Stanojević.
– Sama Gradska opština Obrenovac posvećuje dosta pažnje kada su u pitanju mladi, ali i stariji sugrađani i ono što je jako bitno je da Obrenovac radi vredno na tome da stvorimo jednu takvu atmosferu gde će mladi ljudi moći da razvijaju svoje digitalno znanje. Ono što je takođe jako bitno jeste da se naši najstariji sugrađani ne osećaju zapostavljeno već i da oni uz ovu digitalnu revoluciju prolaze zajedno u korak sa nama kako bi se što lakše adaptirali na ovu četvrtu revoluciju, odnosno digitalno doba – poručio je Stanojević.
Osvrnuo se na značaj digitalne komunikacije.
– Naši najstariji sugrađani su imali priliku da osete kako je to kada su u neku ruku bespomoćni i kada moraju da se dovijaju kako bi došli do svojih najmilijih, da se čuju i vide sa njima. Upravo je ovo način kako ćemo našim sugrađanima pomoći da dođu u kontakt sa svojim unucima i decom, da lakše plaćaju račune preko interneta ili da se prijavljuju za penzionersku karticu, koja je upravo sada aktivna – rekao je Stanojević.
Ana Brnabić je rekla da je cilj svih onih koji realizuju karavan da on stigne u sve gradove Srbije.
– Ogromno zadovoljstvo i velika je sreća kada vidim da iz događaja u događaj, iz opštine u opštinu da je energija sve lepša, da je sve više ljudi uključeno, od najmlađih do najstarijih i da ovo zaista ostavlja trag na čitav razvoj naše zemlje, ali i na našu želju da učimo svaki dan i usvajamo neke nove veštine. Ovo je veoma važno za mlade, ali svima nama je bilo otkrovenje koliko su naši penzioneri zainteresovani za sticanje novih znanja i veština i koliki je entuzijazam kod njih – izjavila je Brnabićeva.
– Želim da pohvalim rukovodstvo Gradske opštine Obrenovac na tome što su na ovakav način i ovako lepo uredili prostorije za klub i udruženje penzionera i kancelariju za mlade. Ono što je posebno lepo u „Digitalnoj ekspediciji” je što mladi uče starije i što ovim takođe premošćavamo taj jaz između najmlađih i najstarijih i pravimo nove kanale komunikacije u našem društvu, što se u novom dobu pokazalo kao poseban problem i posebna slabost društva, a to je ono što mi pokušavamo da ispravimo u Republici Srbiji – naglasila je Brnabićeva.
– Mi u Obrenovcu takođe sprovodimo projekat brzog i kvalitetnog interneta u svakom naselju. U Obrenovcu uvodimo to u osam naselja koja u ovom trenutku nemaju dobar internet. Tako da smo u ovom trenutku u fazi implementacije optičke mreže u Maloj Moštanici, a do kraja 2024. godine ćemo imati kompletiranih svih osam naselja – zaključila je Brnabićeva.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


