Jubilej „Ženskog orkestra”
Predstava „Ženski orkestar”, prema tekstu francuskog autora Žana Anuja, u režiji Juga Radivojevića, obeležava večeras, od 20.30 sati jubilarno stoto igranje na sceni „Raša Plaović” matičnog Narodnog pozorišta u Beogradu. Scenograf je Boris Maksimović, kostime je kreirala Marina Vukasović Medenica, Radovan Knežević bio je zadužen za scenski govor, a Tamara Antonijević za koreografiju.
Danijela Nela Mihailović, prvakinja ansambla Drame koja od premijere sve vreme tumači ulogu šefice Orkestra gospođe Ortanz tim povodom primećuje:
– Za svakog glumca ogromna radost i sreća jeste igrati u predstavi koja se 11 godina zadrži na repertoaru i, pritom, stigne do 100-tog izvođenja. Predstavu uvek igramo pred punom salom, a to je dokaz da je publika voli i da uživa zajedno s nama koji smo na sceni. Takođe, želim da istaknem i to da se tokom ovih 11 godina, u porodicama članova naše ekipe, rodilo mnogo beba. Ta deca sada rastu i svi jedva čekamo da dovoljno porastu da mogu da dođu da gledaju svoje majke kako igraju ovu predstavu. Za naš „Ženski orkestar“ je karakteristično i to što posle svakog izvođenja, i kao kolege i kao prijatelji, imamo u pozorišnom klubu i divno druženje između svih nas koje je odavno preraslo u tradiciju – ističe Nela Mihailović.
Bojana Stefanović, koja tumači Patriciju, jednu od članica „Orkestra”, primećuje da ovaj komad predstavlja „sklop nekoliko fantastičnih okolnosti zahvaljujući kojima je predstava i doživela toliki uspeh kod publike...
U glumačkoj podeli, kao i na premijeri, osim u jednoj ulozi, biće ista glumačka ekipa u kojoj su i Daniela Kuzmanović Pavlović (Pamela), Kalina Kovačević (Suzana Delisija), Zlatija Ocokoljić Ivanović (Ermelina), Vuk Kostić (Pijanist) i Branislav Tomašević (G. Lebonz/ Političar), dok će umesto Jelene Helc (Leona) nastupiti Iva Manojlović.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


