Četvrtak, 04.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

U Francuskoj u toku 330 istraga antisemitskih dela i zagovaranja terorizma

U Francuskoj u toku 330 istraga antisemitskih dela i zagovaranja terorizma
(Фото EPA-EFE/MOHAMMED BADRA)

PARIZ – Francusko pravosuđe otvorilo je 330 istraga antisemitskih dela i zagovaranja terorizma od 7. oktobra, kada je počeo rat Izraela i palestinskog Hamasa u pojasu Gaze, saopštili su danas izvori bliski pravosudnim organima.

Ministar unutrašnjih poslova Žerald Darmanen  je u petak rekao da je od 7. oktobra zabeleženo 1.247 antisemitskih incidenata, zbog čega je uhapšeno je 539 osoba, među kojima 154 stranca.

Do sada je izrečeno oko 20 presuda, rekli su izvori bliski pravosuđu i dodali da su mnogi počinioci antisemitskih dela veoma mladi, čak i maloletni, javlja Beta.

U nedelju je na inicijativu Parlamenta više od 182.000 ljudi učestvovalo u marševima protiv antisemitizma u Francuskoj, od čega 105.000 u Parizu.

Komentari1
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

nebojsa
semiti su i jevreji i arapi tako da parola nije jesna, ko je tu protiv koga

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.