Jubilej „Dame s kamelijama”
Predstava „Dama s kamelijama”, rađena prema romanu Aleksandra Dime Sina, u režiji Juga Radivojevića, obeležiće u petak uveče, 17. novembra od 19.30 sati vredan jubilej: deset godina od premijera na velikoj sceni Narodnog pozorišta u Beogradu. Specifičan autorski pečat „Dami s kamelijama” koju je do sada na matičnoj sceni i gostovanjima u zemlji i inostranstvu videlo oko 35.000 gledalaca, dali su i Željko Hubač, autor adaptacije, Spasoje Ž. Milovanović, dramaturg, Boris Maksimović, scenograf, Bojana Nikitović, kostimograf i Kornelije Kovač, kompozitor. Ovo dugovečno dramsko delo donosi sentimentalnu i veoma realističnu ljubavnu priču o nesrećnoj i na smrt bolesnoj pariskoj kurtizani Margariti Gotje u koju se zaljubljuje Arman Dival, mladić iz ugledne porodice…
Glavne uloge poverene su Mariji Vicković i Joakimu Tasiću, a u podeli će biti i Nebojša Kundačina (Žorž Dival), Stela Ćetković (Pridans), Vaja Dujović (Nanin), Dimitrije Ilić (Varvilj), Bogdan Bogdanović (Gaston Rije), Ivan Bosiljčić (Grof de Žire), Milena Đorđević (Nišeta), Vladan Gajović (Gustav) i Bojana Stefanović (Olimpija).
Ovo je u Narodnom pozorištu u Beogradu ujedno sedma postavka ovog komada, prožetog suptilnim prikazom istinske ljubavne strasti, a kojeg je poznati francuski pisac i dramaturg napisao 1848. godine. Predstava „Dama s kamelijama” premijerno je izvedena 1. oktobra 2013. godine, u čast Mire Stupice, nekadašnje prvakinje Narodnog pozorišta u Beogradu i najbolje glumice 20. veka.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


