Rusi zarobili „nemačkog lava” – „leopard 2” ide na „pregled“ u radionicu
Ruska vojska objavila je snimak zarobljenog nemačkog tenka „leopard 2“. Sada će stručnjaci i inženjeri moći bolje da razumeju kako funkcioniše nemačko „čudotvorno oružje“ i saznaju sve o njegovim slabim tačkama.
Ovo svakako nije dobra veste za NATO vojske koje imaju ovo oružje u svom arsenalu. Zarobljavanje „nemačkog lava“ težak je udarac za sve evropske armije, piše austrijski "Ekspres".
Kad je krenula kampanja prikupljanja i slanja tenkova u Ukrajini velike nade su polagane u nemačke tenkove „leopard 2“ koji su imali glavnu ulogu u planu da se situacija na ukrajinskom frontu preokrene. Zapadni mediji su isticali da su nemački oklopnice noćna mora za rusku vojsku.
Njegov jak oklop i posebno naoružanje trebalo je da obezbede ukrajinskim oružanim snagama nadmoć nad neprijateljem na bojnom polju. Međutim, ruske oružane snage su već uništile nekoliko najboljih nemačkih tenkova.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


