Četvrtak, 09.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Saradnici Navaljnog: Alekseja nema nigde već tri dana

Saradnici Navaljnog: Alekseja nema nigde već tri dana
Јутјуб

LONDON - Saradnici ruskog opozicionara Alekseja Navaljnog koji služi kaznu zatvora od 30,5 godina rekli su da se Navaljni nije pojavio tri dana na sudskim saslušanjima nakon "ozbiljnog zdravstvenog incidenta".

Direktorka Antikorupcijske fondacije Navaljnog Marija Pevčih rekla je da Navaljnog nema "tri dana", preneo je Independent.

"Čuli smo da je prošle nedelje imao ozbiljan zdravstveni incident. Život Navaljnog je u ozbiljnom riziku. On je trenutno u totalnoj izolaciji", rekla je Pevčih.

Portparolka Navaljnog, Kira Jarmuš rekla je da su advokati Navaljnog stajali ceo dan ispred zatvora istočno od Moskve, gde služi kaznu, ali im je zabranjen ulaz nakon što je navodno kolabirao u ćeliji.

„Činjenica da ne možemo da nađemo Alekseja je posebno zabrinjavajuća jer je kolabirao u ćeliji od bolesti prošle nedelje. Zavrtelo mu se u glavi i samo je legao na pod", rekla je Jarmuš.

Ona je dodala da su zatvorski čuvari odmah stigli, stavili ga na krevet i dali mu infuziju.

„Ne znamo o čemu se radi, ali sama činjenica da je gladan, da se drži u ćeliji bez ventilacije i da mu je vreme za šetnju svedeno na minimum, deluje kao da je pao zbog gladi", dodala je ona.

Jarmuš je rekla da su posle incidenta advokati videli Alekseja i da se osećao relativno dobro.

„Međutim, danas je treći dan, a mi ne znamo gde je. Pre toga, bar smo dobijali povremena pisma od njega, doduše, cenzurisana, ali nema pisama cele nedelje", istakla je ona.

Komentari6
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

zaliv.net
Da je to zatvor kakav zaslužuje jedan izdajnik ne bi vi znali gde je on od početka služenja kazne.
Lažeš kao CNN, Rojters i BBC
Ni pisma, ni razglednice?
Milenko
Asanžu je mnogo ljepše.
AKI
Savako kroji svoju sudbinu.
Галилео Галилеи
Pa u zatvoru je da vi ne bi znali gde je i šta radi.To i jeste svrha zatvora.

PRIKAŽI JOŠ

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.