Nedelja, 05.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Rusi i Ukrajinci su jedan narod

Rusi i Ukrajinci su jedan narod
EPA-EFE/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO / POOL

Predsednik  Rusije Vladimir Putin na velikoj godišnjoj konferenciji govorio je o ratu u Ukrajini.

Moskva je decenijama pokušavala da izgradi odnose sa Ukrajinom. Nakon toga, naši „protivnici“ su izvršili državni udar u ovoj zemlji, a sukob koji je usledio izgleda kao velika tragedija. Ceo jugoistok Ukrajine je uvek bio proruski orijentisan. Međutim, kijevske vlasti su smislile „istorijske gluposti” o originalnosti.

Istovremeno, posle puča 2014. u Rusiji, shvatili su da Moskvi neće biti dozvoljeno da gradi normalne odnose sa Ukrajinom. Zapadne zemlje su bile garanti sporazuma između Janukovičeve vlade i demonstranata, ali su posle kratkog vremena organizovale i rušenje legitimne vlasti. Sve je to dovelo do tragedije koju sada doživljavamo, a Evropa ćutke stoji i gleda, naglasio je Putin.

To što se sada dešava u Ukrajini liči na građanski rat, rekao je ruski lider.

On je podsetio da su Rusi i Ukrajinci jedan narod.

"Odesa je ruski grad, svi to znaju, ali su izmislili istorijske gluposti, a mi smo se nakon raspada SSSR smirili s tim", objasnio je on.

 

Komentari18
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Jorge
Jasno. Po ovoj logici Rusima ne bi smetalo da ih zovu Ukrajincima, pošto je to jedan te isti narod. Samo se različito zovu.
Moreuz Gibraltar
Putin je apsolutno u pravu. Prva ruska država nastala je u Kijevu. Posle osvajanja Kijeva od strane Mongola, jedan deo tog naroda se otisnuo ka severu i istoku, i tu počinju njegove zablude i lutanja, sve do dana današnjeg. Onaj verniji deo slovenskog naroda, koji nije želeo da beži od matice na kraj sveta, i da kolonizuje Sibire i slične pustopoljine, ostao je na području današnje Ukrajine. Zato su svi Rusi u suštini Ukrajinci, a valjda su pametni pa će jednoga dana to i shvatiti. :-)
Vladimir
U potpunosti tacno. To je sve jedan, ruski narod.
Дејан Р.Тошић
Јесу,оних 30% Руса у Украјини,а остали,Пољаци,Словаци,Татари и тд.се не осећају као Руси,укључујући и 10 % становника Украјине,који се изјашњавају као Украјинци.
Cinjenica
Isto kao sto je cinjenica da su Milos Milosevic Hrvat i Milos Milosevic Srbin (nisam izmislio, zaista postoje) pripadnici jednog naroda, a tu im se moze pridruziti i Atif Milosevic Musliman/Bosnjak, nema tu velike razlike. Pa desava se da rodjeni brat ubije rodjenog brata zbog nesuglasica, a pogotovo interesa. Zna se kome je u interesu da se recimo stanovnici tajvanskog ostrva ili stanovnici juznog dijela korejskog poluotoka odreknu svoje brace u Kini, odnosno S. Koreji i obrnuto.

PRIKAŽI JOŠ

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.