Novogodišnja noć na Trgu republike
Za sugrađane, ali i turiste koji dođu da u prestonici proslave Novu godinu grad je ove godine pripremio više sadržaja na nekoliko lokacija. U novogodišnjoj noći na Trgu republike nastupiće di-džej Mihajlo, Milica Todorović, Anđela Ignjatović Breskvica, orkestar Endžija Mavrića, ali i Sandra Prodanović – Sandra Afrika, poznata po provokativnim spotovima, od kojih su neki bili ograničeni za maloletnike. Početak programa biće u 21.30, a očekuje se da će trajati do dva sata posle ponoći.
U okviru „Beogradske zime” biće organizovano više od 50 događaja u srpskoj prestonici za sve kategorije stanovništva.
– Već 2. januara nastavljamo sa „di-džej žurkom”, uveli smo i ulične artiste koji će imati program namenjen mahom najmlađoj publici s obzirom na to da je cela Knez Mihailova pretvorena u veliki bazar koji se nastavlja na Kalemegdanu, gde se nalazi „Dečje seoce” sa klizalištem – rekao je Nikola Nikodijević, član Privremenog organa grada, a prenosi Beoinfo.
On je najavio da se od ove godine u okviru „Beogradske zime” uvode i prenosi iz Narodnog pozorišta na ekranima na Trgu republike. Tako će se 4. januara prenositi opereta „Slepi miš”, a dan kasnije održaće se koncert džez muzike. Šestog januara planiran je program posvećen Badnjem danu, a 7. Božiću sa dečjim horom i horom odraslih koji će izvoditi duhovne horske kompozicije. Živi prenos baleta „Krcko Oraščić” biće 10. januara, a doček srpske Nove godine obeležiće koncert Saše Matića sa izvođačem iznenađenja.
Beograd je poznat po različitim muzičkim ukusima i zato će, najavio je Nikodijević, program biti na više bina.
– Kod Instituta „Servantes” do 31. decembra je bina sa džez, bluz i alternativnim bendovima, kao i kod Kuće legata (29–30. decembar) i kod Muzeja savremene umetnosti, gde će 30. decembra nastupiti tribjut bendovi koji će izvoditi muziku EKV-a, „Atomskog skloništa” i „Električnog orgazma”. U Parku vojvode Vuka 3, 4, 10. i 11. januara biće zimski filmski maraton sa visokobudžetnim filmovima domaće i strane produkcije – rekao je Nikodijević, podsetivši da je od 17. decembra u toku „Zimski bazar”.
Ove godine grad neće organizovati vatromet jer je usvojen predlog mnogih udruženja za zaštitu životinja.
– Organizacioni odbor „Beogradske zime” odlučio je da će sredstva namenjena za vatromet biti uplaćena „Zoo higijeni” kojoj su sredstva neophodna za izgradnju nove hirurške ambulante u Resniku, gde se nalazi i najveći azil, čime ćemo podići nivo njihove usluge – naveo je Nikodijević i ukazao da Beograd već ima ogroman broj gostiju, posebno iz inostranstva.
– Svi hotelski kapaciteti u gradu su popunjeni, ostalo je nešto malo smeštaja kod privatnika. To dokazuje da Beograd postaje jedna od najatraktivnijih turističkih destinacija u ovom delu Evrope i nastavićemo da radimo na tome da bude još atraktivniji – rekao je Nikodijević.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


