Četvrtak, 04.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Tramp: Šanse 100 odsto za teroristički napad u Americi zbog ilegalnih imigranata

Tramp: Šanse 100 odsto za teroristički napad u Americi zbog ilegalnih imigranata
(Фото EPA-EFE/PETER FOLEY)

VAŠINGTON – Bivši predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp smatra da verovatnoća da će se u SAD dogoditi teroristički napad iznosi 100 odsto, zbog, kako je rekao, velikog broja ilegalnih imigranata.

„Naša zemlja ide u pakao zbog nesposobnih ili loših ljudi. Teroristi pristižu nekontrolisano iz celog sveta... I postoji 100 odsto šansa da će doći do velikog terorističkog napada u SAD“, rekao je Tramp na predizbornom skupu u Nevadi, prenose američki mediji.

Tramp je veliki deo govora posvetio situaciji na južnoj američkoj granici sa Meksikom, ponovo obećavši da će „pokrenuti najveću operaciju deportacije u Americi“, prenosi Rojters, javlja Tanjug.

Prema istraživanjima javnog mnjenja, problem imigracija i situacija na južnoj granici, koju je, od kada je sadašnji predsednik Džozef Bajden preuzeo dužnost 2021. godine, prešao rekordan broj migranata, predstavljaju jedno od glavnih pitanja na ovogodišnjim predsedničkim izborima u SAD.

Tramp je ranije izneo svoje protivljenje nacrtu sporazuma o granici o kojem se pregovara u američkom Kongresu, a koji je Bajden opisao kao „najčvršći i najpravedniji“ niz mogućih reformi, koji će, ako bude usvojen, omogućiti prvom čoveku zemlje da u vanrednim okolnostima zatvori granicu.

„Loš dogovor o granici gori je od toga da nema nikakvog“, napisao je Tramp na svojoj društvenoj mreži Truth, prenosi Figaro.

List navodi da je Bajden svoj stav o imigraciji pooštrio, nadajući se da će republikanci u Kongresu dati zeleno svetlo za novi program vojne pomoći Ukrajini, ali da je predsednik Predstavničkog doma republikanaca Majk Džonson odbacio takve nade.

Dodaje se da Tramp, u čijoj je kampanji imigracija jedna od glavnih tema,  koristi svoj uticaj na republikance da blokira bilo kakav sporazum o pomoći Ukrajini.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.