Pesma uz koju suza kane
Hvala osnivaču i dirigentu hora „Vokalisti” Saši Barjaktareviću, autoru horskih deonica i reditelju spota „Konjuh planinom”. Nemam drugog načina da izrazim zahvalnost stvaraocu ovog spota nego preko ove rubrike.
I dan-danas ja – iz neke čiste potrebe, ljubavi prema toj pesmi i dobu u kojem se njena radnja odvija – zapevam ovu pesmu, sasvim sama, sa nekim zadovoljstvom, zbog divne melodije i divnih reči, autentičnih za vreme kojem se radnja pesme dešavala.
Moram da priznam da ovo svoje pevanje propratim i suzama, udubljujući se u sadržaj i ambijent u kojem se dešava radnja pesme.
I još nešto. Želim da unuci Tini, kada doraste da razume njen sadržaj, otpevam ovu pesmu. Ali, sada mi je olakšano: neka vidi i čuje ovaj spot. Jer ko zna do kada će mene glas da služi.
Zorica Stojanović,
penzioner, Beograd
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


