Bajden se sastao sa Julijom Navaljnom
SAN FRANCISKO – Predsednik Amerike Džozef Bajden sastao se danas sa suprugom i ćerkom pokojnog ruskog opozicionara Alekseja Navaljnog, Julijom i Dašom Navaljnom, preneo je danas Si-En-En.
Iz Bele kuće je saopšeno da je Bajden ''izrazio divljenje izuzetnoj hrabrosti Alekseja Navaljnog i njegovom nasleđu u borbi protiv korupcije ka slobodnoj i demokratskoj Rusiji u kojoj će se vladavina prava primenjivati pođednako prema svima''.
On je ocenio da će nasleđe Navaljnog nastaviti da živi kroz ljude širom Rusije i sveta koji će oplakivati njegov gubitak i boriti se za slobodu, demokratiju i ljudska prava. Sastanak sa Julijom i Dašom Navaljnom održan je dan uoči usvajanja očekivane nove runde američkih sankcija Rusiji, delom zbog smrti Navaljnog.
Bajden je na sastanku potvrdio da će njegova administracija ''sutra objaviti velike nove sankcije Rusiji kao odgovor na Aleksejevu smrt, rusku represiju i agresiju i njen brutalni i ilegalni rat u Ukrajini'' , prenosi Tanjug.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


