Subota, 11.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Još jedan razbojnički napad na Srbe

Kosovska Mitrovica, Leposavić – Naoružani, maskirani razbojnici, napali su i pretukli supružnike Vučković, u selu Gnježdane u leposavićkoj opštini, i odneli 6.000 evra.

Nesvakidašnji  događaj koji se ne pamti u ovim krajevima dogodio se u suboti nešto posle 20 sati u vreme kada su se supružnici Vučina Vučković (73) i njegova žena Draguna (70) spremali na počinak. Po kazivanju domaćina, naoružani, maskirani napadači razvalili su vrata i odmah počeli da traže novac. Vezali su ih žicom i tako vezane dva sata maltretirali i tukli dok im nesrećni Vučkovići nisu kazali gde drže novac. Razbojnici su se potom izgubili u nepoznatom pravcu, a Vučkovići su posle izvesnog vremena uspeli da se odvežu i da pozovu u pomoć seljane koji su prvo dozvali hitnu pomoć i kosovsku policiju.

U Domu zdravlja u Leposaviću ustanovljeno ja de Vučina ima naprsla rebra, a da oboje od zadobijenih udaraca imaju podlive po celom telu.

Pripadnici policije iz Leposavića odmah su se dali u potragu za napadačima, istraga još traje, a kako se nezvanično čuje reč je o lokalnim razbojnicima kojima će se najverovatnije brzo ući u trag. Osim Vučine Bučkovića, penzionisanog radnika "Trepče", inače imućnog domaćina u selu Gnježdani koje se nalazi na samoj granici Kosmeta sa centralnom Srbijom, živi još samo desetak žitelja, uglavnom starijih ljudi. Oni su svi uplašeni a ovaj događaj ih je dodatno uznemirio jer, mada su se i do sada u leposavićkoj opštini događale pljačke, nije bilo ovakve torture.
Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.