U ritmu svinga
Večne planetarne hitove „Moonlight Serenade”, „What A Wonderful World”, „The Saint Louis Blues March”, „In The Mood”, „Rhapsodie In Blue”, „When Your Smiling”, „Song Of India”, „Let’s Dance”… izveo je američki „Glen Miler orkestar” u „MTS dvorani”. Pod dirigentskom palicom Vila Saldena, koji je najavljivao numere i govorio o kompozitorima, svetski poznati ansambl u sastavu big benda oživeo je dobro znane ritmove tridesetih i četrdesetih godina prošlog veka. Program nazvan „Najbolje od ’Glen Miler orkestra’” svojevrsnim vremeplovom prebacio je posetioce koji su ispunili dvoranu do poslednjeg mesta u doba kada je nastao sving, jedan od najkosmopolitskijih muzičkih stilova svih vremena. Publika se, uz održavanje ritma pucketanjem prstiju, prepustila uživanju, što su dokazali dugi aplauzi upućeni izvođačima.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


