Petak, 10.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Nemačkog kancelara Olafa Šolca izviždali propalestinski demonstranti

Nemačkog kancelara Olafa Šolca izviždali propalestinski demonstranti
Олаф Шолц (Фото/ EPA–EFE/ Герт Ванден Вијргаерт )

Nemačkog kancelara Olafa Šolca izvikali su propalestinski demonstranti na poslednjem kampanjskom skupu njegove Socijaldemokratske stranke nemačke (SPD) pre izbora za Evropski parlament.

Demonstranti besni zbog podrške koju Nemačka pruža Izraelu u ratu u Gazi vikali su i ometali Šolca za vreme njegovog govora, prenosi Euronjuz.

Kancelar je rekao da ti demonstranti pripadaju demokratiji koja dozvoljava slobodu govora, ali je i dodao da je napad militantne grupe Hamas na Izrael u oktobru prošle godine bio "nehuman".

Nemačka, koja oseća posebnu obavezu prema Izraelu, podržava tu zemlju politički i vojno, piše Euronjuz, dodajući da je izvoz oružja iz Nemačke u Izrael porastao desetostruko od 2022. godine, prenosi Tanjug.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.