Subota, 27.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

„Dior“ plaća torbe 57 a prodaje ih za 3.000 evra

„Dior“ plaća torbe 57 a prodaje ih za 3.000 evra
Купиш јефтино а продаш педесет пута скупље (ЕПА ЕФЕ - А.Р.)

Luksuzni modni brend, koji je u vlasništvu LVMH, plaća iznenađujuće nisku cenu za proizvodnju torbica koje kasnije prodaju za 2.780 dolara, otkrila je nedavna istraga Diorovih dobavljača.

Pored torbica, modni brend je poznat i po drugim proizvodima kao što su nakit i odeća, koji često dolaze sa visokim cenama.

Pokrenuta istraga a na meti inspektora bila je fabrika koja proizvodi „dior“ torbe. Prema dokumentima koje su otkrile vlasti, luksuzni modni brend plaća dobavljaču samo 57 dolara za izradu torbi. Kasnije ih prodaju kupcima po ceni od skoro tri hiljade dolara.

U fabrikama brenda „Đorđo Armani“ bila je slična situacija, jer je kompanija platila 99 dolara za proizvodnju torbi koje su kasnije koštale 1900 dolara u njihovim prodavnicama.

Prijateljstvo nema cenu (EPA EFE - A.R.)

Prema izveštaju „Volstrit džurnala“, proizvodne cene ne uključuju troškove materijala, dok kompanije "posebno pokrivaju troškove dizajna, distribucije i marketinga proizvoda".

Vlasti su pokrenule istragu posle navoda da su obe kompanije eksploatisale strane radnike za proizvodnju luksuzne robe po niskim cenama.

LVHM je takođe završio u sudskom postupku prošlog meseca, piše Rojters, zbog poslovanja sa kompanijama u kineskom vlasništvu, čiji su radnici spavali u fabrikama kako bi mogli da imaju „radnu snagu na raspolaganju 24 sata dnevno".

Komentari6
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Lula
Pa sta moze im se
Иван Грозни
Нико није приморан да купује скупе ствари.
Djole
Znam da neki klinci zaradjuju dobre pare na preprodaji unikatnih patika te mislim i da ove torbe cim izadju iz prodavnice dobiju bar 20% na ceni...
Deus
Nikad niko normalan i nije kupio skupu torbu iz razloga da bi imao torbu. Te torbe kupuju poremeceni ljudi koji tako nadoknadjuju svopstvenu nesigurnost i lece komplekse. Torba je statusni simbol koja nije dostupna svakome
Zoran
Ja nisam poremecena pa kupujem skupe torbe i sve sam POSTENO zaradila
Мина
Овце и јесу за шишање, само на жалост те овце су пребогате и која хиљада евра горе- доле за њих није проблем.Проблем је што нам модни креатори тако безобразно намећу своје модне "изуме", понашају се као богови "ја сам твој модни бог и не смеш носити и пратити моду других".Ставе манекенки, мршавој ко' притка рог на главу, огрну неком крпицом и то је врхунска мода. Њихови "новитети " мењају се брзином муње, после сваке сезоне,мора ново, иначе ниси у тренду, па ко издржи.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.